Askeri helikopterle kurtarıldı

Rize'de olumsuz hava şartlarından dolayı mahsur kalan tansiyon hastası Musa Kasım Kutluata, askeri helikopterle kurtarıldı.

Askeri helikopterle kurtarıldıFındıklı ilçesi Çabuklu Yaylası'nda tansiyon hastası Musa Kazım Kutluata (75) rahatsızlandı. Yardım çağrısı üzerine AKUT ekipleri hastanın yanına ulaştı. Ancak hastanın yaya olarak nakli mümkün olmadığı için gece kontrol altında tutulan hasta için bugün sabah saatlerinde ambulans helikopter talep edildi.

SİSTEN, AMBULANS HELİKOPTER KALKAMADI

Yoğun sis nedeni ile ambulans helikopter kaldırılamayınca Jandarma Bölge Komutanlığı'ndan yardım istendi. Hasta sabah saatlerinde Erzincan'dan havalanan skorsky helikopterle alınarak Rize'ye ulaştırıldı. Helikopterden alınan hasta, ambulansla götürüldüğü Recep Tayyip Erdoğan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

UMKE, AKUT, JANDARMA'YA VALİ'DEN TEŞKKÜR

Rize Vali Yardımcısı Şefik Aygöl, hastanın bulunduğu yerden alınmasında 60 kişiden oluşan UMKE, AKUT, Jandarma ekipleri ve sağlık personelinin görev aldığını belirterek hepsine teşekkür etti. Aygöl, yoğun sis nedeni ile hastanın askeri helikopterle alındığını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir