Asker alımları için 99/1 dönemi askerlik yeri sonuçları açıklandı

Askere gideceklerin büyük bir merakla beklediği 99/1 askerlik yeri sonuçları ile ilgili müjdeli haber geldi ve binlerce genci yakından ilgilendiren askerlik yerleri belli oldu. İşte 99/1 askerlik yeri sonuç sorgulama ekranı...

askerlik yeri sorgulama ekrani! 99/1 askerlik yeri sonuclari - e devlet girisAskerlik yerleri açıklandı. Şubat celp döneminde silah altına alınacak olan yükümlüler için Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada askerlik yerlerinin 15 Ocak tarihinde erişime açılacağı duyurulmuştu.

Askerlik yerlerini sorgulamak isteyen adaylar E-devlet üzerinden Er sınıflandırma sonucu ekranı üzerinden Askerlik yapacağı yeri öğrenebilecek.

Askerlik yeri sorgulama esnasında adayların karşısına çıkan ekran üzerinde kışlalara teslim olacakları tarihlerde yer alacak.

SORGULAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SEVK BELGELERİ NE ZAMAN ALINACAK?
Birinci grupta silah altına alınacak olan yükümlerin askerlik yerleri açıklandı. 1 Şubat'a kadar olan süreçte yükümlülerin sevk belgeri E-devlet üzerinden erişime açılacaktır. 15 Ocak 1 Şubat tarihleri arasında yükümlüler işlemlerini E-devlet üzerinden gerçekleştirebilecek.

Bedelli askerlikte Yeni celp dönemlerini Hulusi Akar açıkladı

İkinci grup yani B grubunda silah altına alınacak olan yükümlüler ise işlemlerini 1-13 Marta tarihleri arasında E-devlet üzerinden yapabilecek.

Öte yandan yol ve iaşe bedelleri E-devlet üzerinden sülüs yani sevk evrakını aldıktan sonra PTT ve PTT matikler üzerinden alınabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir