Anlat Mansur Yavaş yavaş.. CİHAN da kaybetti dedi

CHP Ankara Adayı Mansur Yavaş ve diğer yöneticiler her fırsatta AA'yı suçluyorlar ancak CHA verileri de AA'ı doğruluyor.

yavas'in kaynak gosterdigi cihan da kaybetti dedi

Seçimi kaybetmesini "sandıkta şaibe yapıldı" iddialarına bağlayan Mansur Yavaş, Cihan'ın verilerini örnek gösterip Anadolu Ajansını hedef gösteriyordu fakat iki ajan arasındaki binde birlik fark da Yavaş'a seçim kazandırmıyor.

Anadolu Ajansı verilerine göre Ankara'da oyların yüzde 100'ü açıldı. Melih Gökçek geçerli oyların 1 milyon 415 bin 973'ünü aldı. CHP adayı Mansur Yavaş, 1 milyon 383 bin 786 oy aldı. AA'nın verilerine gör aradaki fark yaklaşık 32 bin. Yine aynı verilere göre Melih Gökçek yüzde 44,79 oya sahip. Mansur Yavaş ise yüzde 43,78 oranında.

AA ve Cihan'ın verileri arasındaki oy farkı yüzde 1 seviyesinde. Cihan verilerine göre, Melih Gökçek'in aldığı oy 1 milyon 411 bin 883. Mansur Yavaş ise 1 milyon 387 bin 139 oy almış görünüyor. Cihan'a göre Gökçek, Yavaş'tan 24 bin 744 daha fazla oy almış durumda. AA'nın verileri ile Cihan'ın verileri arasındaki fark ise yaklaşık 8 bin. Fakat Yavaş, referans gösterdiği Cihan'ın verilerine göre de seçimi kaybetmiş görünüyor.

İşte Cihan'ın verileri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir