Ankara’ya dev proje

Çevre Bakanlığı’nın desteğiyle Başkent’e dünyanın en büyük fuar alanı yapılacak. Böylece Ankara, havacılık fuarı yapılan 4 dünya şehrinden biri olacak.

Ankara’ya dev proje

Dünyada uçak fuarı yapılan 4 şehirden biri olacak - Ankara’ya, dünyanın en büyük fuar ve kongre merkezlerinden biri yapılacak. Esenboğa Havaalanı yakınında yapılacak olan fuar merkezi, Dubai, Paris ve Berlin’den sonra dünyada havacılık fuarı yapılabilen dördüncü alan olacak. Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci ve Yönetim Kurulu heyeti dün Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile görüştü.
Metro da başlarsa hedefe ulaşılır - Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Bakan Bayraktar “Ankara’yı el birliğiyle marka şehir yapmak için çalışmalıyız. Bakanlık olarak projede üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Başta ATO olmak üzere böylesine önemli bir projeyi Ankara’ya kazandırmak için yola çıkan kuruluşları kutluyorum” dedi. ATO Başkanı Salih Bezci de ziyarette yaptığı konuşmada, fuar alanıyla birlikte bölgeye metro yapılmasına ihtiyaç olduğuna dikkat çekti. Bezci “Ankara’nın 2023 yılında dünyanın önemli fuarlarına ev sahipliği yapmasını arzuluyoruz. Fuar alanıyla birlikte metro inşaatı da başlarsa Ankara 2023 hedeflerine rahatlıkla ulaşır” diye konuştu. Akyurt gelişim alanına kurulacak olan fuar merkezi, 100 bin metrekare kapalı sergi alanı ile 50 bin metrekarelik etkinlik alanına sahip olacak. Havaalanına yakınlığı nedeniyle, yapılması planlanan 3’üncü piste bağlanacak olan fuar merkezine, havacılık fuarlarında kullanılmak için ayrı bir sergi alanı yapılacak. Fuar, Anadolu kervansaraylarından esinlenilerek tasarlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.