Ankara'da kurban satış ve kesim yerleri

Ankara'da yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurban satış ve kesim yerleri belirlendi.

Ankara'da yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurban satış ve kesim yerleri belirlendi. Çankaya’da geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da satış ve kesim yeri Yeşilkent Mahallesi (Mühye Köyü) oldu. Mühye Köyü'nün yanı sıra belediye tarafından kurban satış ve kesim yeri olarak belirlenen bir diğer yer ise Ayrancı Pazar Yeri. Ayrancı Pazar yerinde ise yalnızca küçükbaş kurbanlık satımı ve kesim işlemi yapılacak.

Kurban Bayramı yaklaşırken, Ankara’da kurban satış ve kesim yerleri belirlendi. Ankara ilinde park, cadde, sokak, meydan gibi umuma açık ve çevre hijyen şartları yeterli olmayan mahallerde kurban kesimine kesinlikle izin verilmeyecek. Kurban kesim yerleri dışında belirlenen usul ve esaslara aykırı olarak kurban kesenler hakkında yasal işlem yapılacağı hususu, mahalli mutat vasıtalarla vatandaşlara önceden duyurulacak. Ankara’da kurban satış ve kesimi yapılmak üzere belirlenen yerler şöyle:

ANKARA'daki  SATIŞ YERLERİ

Altındağ'da Karapürçek Mahallesi, Çankaya'da Mühye Köyü, Emek ve Ayrancı Pazar Yeri, Etimesgut'ta Optimum Alışveriş Merkezi yanı ile Bağlıca köyü, Keçiören'de Ovacık Mahallesi, Mamak'ta Samsun Karayolu üzerindeki Ortaköy mevkisi, Yenimahalle'de ise Hurdacılar Sitesi karşısı ile Batıkent ilkyerleşim Mahallesi. Belediye’nin hizmete sunduğu Yakacık Kurban Satış ve Kesim Yeri. Gölbaşı’nda ise Kurban Satış ve kesim yeri, Cumhuriyet Caddesi üzerindeki alanında olacak. Sincan'da kurbanlık satış yerleri ise Çimşit Mahallesi'ndeki Göçmen Blokları yanında kurulan alan ile Yenikent ve Törekent Mahallesi'ndeki Belören mevkisinde gerçekleştirilecek.

KESİM NOKTALARI

Altındağ: Aydınlıkevler Pazar Yeri, Doğantepe Pazar Yeri, İskitler Pazar Yeri, Belediye’nin Karapürçek'teki tesisleri ile Site Yıldız Pazar Yeri.

Çankaya: Mühye Köyü, Emek Pazar Yeri ve Ayrancı Pazar Yeri.

Mamak: Ortaköy Kurbanlık Satış Alanı ve Mamak Pazar Yeri.

Etimesgut: Optimum Alışveriş Merkezi yanı, Elvankent Kapalı Pazar Yeri, Alsancak Pazar Yeri, Eryaman 1. Etap Kapalı Pazar Yeri, Güzelkent Pazar Yeri ve Bağlıca Köyü.

Keçiören: Aktepe Pazar Yeri, Atapark Pazar Yeri, Ayvalı Pazar Yeri, Çaldıran Pazar Yeri, Yeşiltepe Pazar Yeri, Esertepe Pazar Yeri, Kalaba Pazar Yeri, Ovacık Kesim Yeri, Ufuktepe Pazar Yeri, Uyanış Pazar Yeri ve 23 Nisan Pazar Yeri.

Yenimahalle: Batıkent İlkyerleşim Mahallesi, Batıkent Andaç Pazar Yeri, Batıkent Ergazi Pazar Yeri, Demetevler Pazarı, Hurdacılar Sitesi karşısı, Serhat Pazar Yeri, Şentepe Pazarı ve Ümitköy Pazarı.

Gölbaşı’nda ise Kurban Satış ve kesim yeri, Cumhuriyet Caddesi üzerindeki alanında olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir