Ankara'da eylem var

Saat 09.00'dan itibaren Hipodrom'da buluşan işçi, memur, mimar, mühendis ve doktorlar 09.30’dan itibaren Sıhhiye Meydanı’na yürüdü. Saat 12.00’de ise miting başladı.

Ankara'da eylem var

Dört örgüt, 17 Aralık'ta başlayan 'Büyük Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu' sonrasında harekete geçti. "Özgürlük, Barış, Demokrasi, Adalet ve Emek" mitingi yapacak olan sendika ve meslek örgütleri adına açıklamayı KESK Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul yaptı. Tombul, "Bozuk Düzende Sağlam Çark Olmaz! Bu Pisliği Halk Temizler" diyerek herkesi mitinge katılmaya davet etti.

11 yıldır halkın ürettiklerinin, emeklerinin, ülke kaynaklarının nasıl talan edildiğini belgeleyen yolsuzluk operasyonunun, her geçen gün iktidar ortaklarının yeni hırsızlıklarını, yolsuzluklarını ortaya döktüğünü belirten Tombul, "Her gün yeni yeni kutular açılıyor, çalıp çırptıkları bir bir ortaya dökülüyor. Yıllardır “hırsız var” diyerek, AKP iktidarının soygun düzenini işaret eden emek ve demokrasi güçleri baskıyla, şiddetle susturulmaya çalışıldı. Gezi direnişinde iktidarın 11 yıllık zulüm düzenine yeter diyenler 'marjinal' ilan edildi. En ağır polis şiddetine maruz kaldı, polis kurşunuyla-copuyla öldürüldü. Böylesi çamura batmış bir düzenin sahipleri, şimdi aynı çamur deryasında birbirleriyle çatışıyor" dedi.

Tombul, "Bizler biliyoruz ki bozuk düzende sağlam çark olmaz! Çetelerin içinde çete arayanların, tüm suçu 'paralel' dünyalara atarak kendilerini 'aklamaya çalışanların yalanlarına karnımız tok. 11 yıldır bu oyunlara gelmediğimiz gibi bugün de gelmeyeceğimizi duyurmak için bir kez daha alanlara çıkıyoruz.Gelin isyanımızı ve yeniden kurma gücümüzü hep bir ağızdan haykıralım" diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir