Ankara Shopping Fest ciroları artırdı

Ankara Alışveriş Festivali boyunca tüm alışveriş merkezleri, perakendeciler ve cadde mağazalarında ciroların ortalama yüzde 19,6 arttığı bildirildi.

Ankara Shopping Fest ciroları artırdı

 Ankara Ticaret Odası'ndan (ATO) yapılan yazılı açıklamada, Bankalararası Kart Merkezi (BKM) verilerine göre, 14 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasındaki festival boyunca sadece kredi kartı ile yapılan harcama tutarının geçen yılki festival dönemine göre yüzde 56,3 artarak 2 milyar 500 milyon lira olarak gerçekleştiği belirtildi.

 Açıklamada, festival kapsamındaki otomobil çekilişine esas olan 25 lira ve üzeri alışveriş sayısının geçen yılki festival dönemine göre yüzde 49,3 artış gösterdiği ifade edildi.

 

Ankara Alışveriş Festivali kapsamında tüm alışveriş merkezleri, perakendeciler ve cadde mağazalarında cirolar ortalama yüzde 19,6 arttığı kaydedilen açıklamada ciroların en çok arttığı sektörün yüzde 38 ile mobilya-dekorasyon olduğu kaydedilirken, bu sektörü yüzde 29 ile gıda sektörü, yüzde 20 ile elektrik ve elektronik eşya sektörü, yüzde 17 ile market ve alışveriş merkezleri ciroları izledi.

 

Yabancı banka kartları ile festival süresince yapılan alışverişlerde önceki festivale göre yüzde 42'lik artış yaşandığının bildirildiği açıklamada, yabancı misafir sayısında yüzde 15,8 yükseliş gözlendiği duyuruldu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir