Ankara, Erbil hava seferleri başlıyor

Irak Havayolları’nın Ankara- Erbil karşılıklı uçuşları, 31 Ağustos 2013 Cumartesi günü başlıyor.

Ankara, Erbil hava seferleri başlıyor

Cemil Yıldız - Haftada iki gün, Salı ve Cumartesi günleri gerçekleşecek uçuşlarda, Erbil’den kalkış 16.00, Ankara’dan kalkış 18.30’da olacak. Ankara-Erbil arası bilet fiyatları 294 Dolar’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Irak Havayolları’nın Türkiye temsilciliğini yürüten Miad Tur yetkilileri, 10 Haziran 2013’te Ankara-Bağdat uçuşlarının başlamasının ardından, Erbil için de yoğun taleplerin geldiğini, taleplerin Irak Havayolları tarafından olumlu karşılandığını açıkladılar. Miad Tur yetkilileri, Ankara-Erbil biletlerinin Miad Tur ofislerince satışa sunulduğunu belirttiler. Genel merkezi Taksim Elmadağ’da bulunan Miad Tur’un Aksaray, Atatürk Havalimanı, Ankara Kızılay ve Esenboğa Havalimanı ile Antalya Havalimanı ve Yalova’da ofisleri bulunuyor.

Miad Tur yetkilileri, yeni destinasyonların açılması için de girişimlerinin sürdüğünü kaydettiler.

TÜRKİYE’DEN IRAK’A BEŞ NOKTAYA UÇUYOR

Irak Havayolları İstanbul, Ankara ve Antalya’dan  Irak’taki 5 ayrı bölgeye uçuş gerçekleştiriyor.  İstanbul-Bağdat arası karşılıklı her gün uçuş yapılırken, Erbil’e haftada 3 gün, Basra ve Necef’e haftada iki gün karşılıklı sefer düzenleniyor. Süleymaniye’ye ise yaz aylarında karşılıklı 2 gün sefer bulunuyor. Her geçen gün uçak filosunu genişleten Irak Havayoları, Şubat 2013’ten itibaren satın aldıkları yeni Airbus A320-214 tipi uçakları seferlerine devam ediyor.

MİAD TUR’DAN GÜÇ ALIYOR

Miad Tur, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği üyesi ve Turizm Bakanlığı A Grubu İşletme belgeli bir kuruluş olarak 2010 yılında faaliyete geçti. IATA üyesi bir kuruluş olan Miad Tur, Devlet Hava Meydanları’ndan aldığı C Grubu Çalışma Ruhsatı ile havalimanlarında temsil, gözetim ve yönetim hizmetleri sunuyor. GSA hizmetleri kapsamında 2012 Ağustos ayında Irak Havayolları’nın Türkiye temsilciliğini alarak bilet satış görevini tek basına üstlenen Miad Tur, Türkiye’deki havalimanlarında Irak Havayolları’nın temsil, gözetim ve denetim hizmetini de yürütüyor.Havacılık sektörüne hızlı bir giriş yapan Miad Tur, havalimanı yer hizmetleri kapsamında çeşitli havayollarına catering, yakıt alımı, uçak temizliği ve slot-permi hizmeti de veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 5 =