Altındaki büyük zikzak şaşırttı

Altının ons fiyatı gelen alımlarla tekrar yükselişe geçerek 1.183,74 dolara kadar çıktı.

altin toparlaniyor! iste son rakamlarGeçen haftanın son işlem gününde, İsviçre Merkez Bankası'nın rezervlerinde altın tutup tutmamasının oylandığı referandum öncesinde, altının ons fiyatı bir süredir sürdürdüğü sıkışık seyrini kırdı.

Uluslararası piyasalarda 1.142,95 dolara kadar gerileyerek son üç haftanın en düşük seviyesine gören altının ons fiyatı, bu seviyeden gelen alımlarla tekrar yükselişe geçerek 1.183,74 dolara kadar çıktı.

Referandum öncesinde altın pozisyonlarının azaltılması veya kapatılması sebebiyle seans sonuna doğru sert aşağı yönlü hareket görülen altının ons fiyatı, haftayı yaklaşık 30 dolarlık düşüşle 1.167,52 dolardan kapattı.

İsviçre referandumunda ise merkez bankasının altın rezervlerini tüm rezervlerin yüzde 20 oranında tutmasını öneren teklifin reddedilmesinin ardından düşüşünü haftanın ilk işlem gününde sürdüren altının ons fiyatı 7 Kasım'dan bu yana en düşük seviyeye geriledi. Altının ons fiyatı haftanın ilk işlem gününe 1.167,52 dolardan başladıktan sonra 1.142,95 dolara kadar geriledi.

Bu seviyeden gelen alımlarla yükselişe geçen altının ons fiyatı şu dakikalarda 1.175,20 dolardan işlem görüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *