Altın için yeni yılda çarpıcı tahmin!

2014 yılında Altın fiyatları için öngörüler ne yönde?

<br /> altin fiyatlari ile ilgili yeni yilda carpici tahmin!				2014 yılı için yatırımcı umut kaybetmese de altın için büyük bir geri dönüş şimdilik ufukta görünmüyor. 2013 yılı, yıllardır kazandıran altının kazanımlarını geri verdiği sene olarak tarihe geçti.


2014 ALTIN İÇİN NASIL BİR YIL OLACAK?

Habertürk'ün haberine göre; U.S. Bank Wealth Management yatırımcı stratejisti Rob Haworth, yatırımcıların bir önceki yıl gibi bu yıl da yükseliş beklentisi içinde olduğunu belirtip kendisine göre altın fiyatlarının bu yıl da FED para politikası yolundan şaşmayacağını ifade etti.

Fakat Çin ve Hindistan'daki ekonomik büyümenin talep artışlarına yol açacağını sözlerine ekledi. Hawort, 2014'te artan faizin altın fiyatlarını baskılayacağı fakat Hindistan'ın altın ithalındaki sınırlamayı kaldırması halinde talep artışına öncülük eden gelişmekte olan piyasaların fiyatları dengeleyeceğini gördüğünü sözlerine ekledi.

Kısaca 2014 yılında altın fiyatlarını indirecek ekonomik gelişmelerin olacağını belirten Haworth buna karşın altındaki düşüşün 2014'te geçen yıla oranla daha mütevazi olacağını dile getirdi.

Güncel Altın Fiyatları için tıklayınız 

Güncel Döviz kurları için tıklayınız

ONSU 1000 DOLARA DÜŞECEK Mİ?

Lamoureux & Co. başkanı Yves Lamoureux, altın fiyatlarının 2014 ikinci çeyreğinde onsu 1500 dolara kadar yükseleceğini fakat FED'in izlediği para politikası sonucu yükselecek olan faizler ve FED'in yayınlayacağı ekonomik uyarılar sebebiyle altının 2014 sonunda düşerek yılı onsu 1000 dolar seviyesinde kapatacağını söyledi.

2014 uzmanlar tarafından pek parlak görülmese de 2013 kadar kayıp yaşatacağı öngörülmüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir