Altın fiyatlarında yeni rekor

Altın fiyatları 'altın' haftasını yaşıyor. Dün zirveye tırmanarak yılın en iyi gününü yaşayan ancak ardından 1.330 dolara gerileyen altın bugün rekor tazeledi.

Altın fiyatlarında yeni rekor

 Yeniden yükselişe geçen altının onsu 1.340 dolar sınırını aştı. Altındaki bu yükselişi, dolardaki kan kaybı destekliyor. Altında durdurulamaz yükseliş... Önce ABD Merkez Bankası (Fed) dalgasıyla toparlanan ardından arkasına Japonya rüzgarını alarak güçlenen altın fiyatlarının gözü daha da yükseklerde. Dün 1.336 dolara çıkarak rekor kıran altının onsu kapanışta hafif gerilemişti. Ancak dolardaki düşüşün de sürmesiyle altın bugün yeniden atak yaptı. Dün yılın en iyi gününü yaşayan altın fiyatları, böylece bugün de rekor tazelemiş oldu. DOLARDAKİ DÜŞÜŞ TETİKLİYOR! Altının ons fiyatı yeni günde 1.340 dolara dayandı. Japonya ekonomisinden gelen yüksek ihracat rakamı altındaki yükselişi tetikledi. Japonya'da siyasi istikrarın sağlanması alımları güçlendirmişti. Öte yandan dolarda devam eden kan kaybı da yatırımcıyı altına yönlendiriyor. Dün Hindistan'da ise altın ithalatına ek tedbirler getirilmişti.  

DAHA DA YÜKSELMESİ BEKLENİYOR

Altın analistleri değerli metalin onsunun 1.300 dolar kritik sınırını geçmesinin ardından yükselişini sürdüreceğine inanıyor. Altının onsu 28 Haziran'da 1.179 dolar seviyesine gerileyerek yılın en düşüğünü görmüştü.

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Gram altın                            82.8 TL
Çeyrek altın                       143.9 TL
Yarım altın                         285.1 TL  (12.00 itibariyle)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir