Altın fiyatları için son altın yorumları

Citi Baş Teknik Analisti Tom Fitzpatrick, altın fiyatları ile ilgili "çok uçuk" bir tahminde bulundu.

Altın fiyatları için müthiş bir tahmin daha'Altın fiyatları 2 yılda 3.500 dolara çıkabilir'

Fitzpatrick'e göre Altın Fiyatları iki yıl içinde 3.500 dolar seviyesine çıkabilir. Nisan ayında gördüğü tarihi düşüşten sonra toparlanmaya başlayan altın fiyatlarıyla ilgili her gün yeni tahminler gelmeye devam ediyor. Birçok analist fiyatların daha da yukarı tırmanacağını öngörse de, son dönemin en ilginç tahmini Citi Baş Teknik Analisti Tom Fitzpatrick 'ten geldi.

'ARTIŞ HIZLANARAK SÜRER'

Fitzpatrick, altın fiyatlarının önümüzdeki dönemde hızla artacağını öngördü. 'King World News' isimli blogda yayımlanan röportajında Fitzpatrick, altının yeniden sağlam yatırım aracı olma yoluna girdiğini belirterek, bu trendin hızlanarak sürmesini beklediğini söyledi. Tom Fitzpatrick'in şok eden tahmini ise şöyle: "Gelecek iki yıl içinde altının 3.500 dolara çıkacağını tahmin ediyoruz."

1974 YILININ BİR TEKRARI

Fitzpatrick "Altın dinamiklerine bakıldığı zaman, (Nisan ayında) gördüğümüz düzeltmenin 1974-1976 yılları arasında piyasada yaşananlara çok benzer olduğu göze çarpıyor" dedi. 1974'te başlayan süreçte borsaların ayı borsasından çıkmaya başladığına dikkat çeken Fitzpatrick, altının ise aynen bu yıl olduğu gibi 55 aylık ortalamanın yüzde 14 kadar altına düştüğünü belirtti.


HİSSE FİYATLARIYLA BAĞLANTISI

Fitzpatrick, "Altın 1976 yılındaki dibi gördükten dört hafta sonra borsalar zirve yapmıştı. Bu yıl ise altın 1182 dolarla dip yaptıktan beş hafta sonra hisse piyasaları zirveyi gördü. Zirveden sonra hisse fiyatlarının düzeltmeye girmesiyle altın kendine geldi" dedi.

CITI'NİN RESMİ GÖRÜŞÜ DEĞİL

Ancak Fitzpatrick'in bu tahmini Citi'nin resmi görüşünü oluşturmuyor. Citi metal analisti David Wilson, daha temkinli bir öngörüyle 2015 yılı sonunda altının 1250 dolar olacağı tahmininde bulunmuştu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 3 = 1