Altın alacaklar dikkat

Piyasadaki durumdan etkilenmek istemeyen yatırımcılara ve özellikle kadınlara, bu dönemde ziynet altın yerine bileziğe yönelmeleri önerisinde bulunuldu.

Altın alacaklar dikkat

Bu hafta başı Darphane, piyasaya 4 ton ziynet altın sürdü. Bu durum, olması gerekenin üstünde seyreden altın fiyatlarında bir miktar düşüşe sebep oldu. Çeyrek altın 147'den 140 TL'ye, cumhuriyet altını ise 580'den 555 TL'ye indi. Karakaş Atlantis Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Karakaş, piyasadaki durumdan etkilenmek istemeyen yatırımcılara ve özellikle kadınlara, bu dönemde ziynet altın yerine bileziğe yönelmelerini tavsiye etti. Hafta başı yaşanan gelişmelerin ardından ziynet altında işçiliğin çok yükseldiğini, vatandaşın ise bu durumdan tedirgin olduğunu belirten Karakaş, "Fırsatçı ziynetçiler, ciddi paralar kazanıyor. Bu dönemde vatandaşa, ziynet altın almamalarını öneriyorum. Piyasaya sürülen 4 ton ziynet altından sonra en risksiz ve kaybı az yatırım olarak bilezik ön plana çıkıyor" önerisinde bulundu

Ziynet altının maliyeti 130 ile 132 TL arasında olmasına rağmen vatandaşın, farkında olmadan 145 ile 155 TL aralığında satın aldığını söyleyen Karakaş, gramı 79 TL olan altını, vatandaşların 92, hatt' 95 TL'den aldığına işaret ederek, “Durum böyle olunca da bileziğe yapılan yatırım, en doğru ve isabetli karar olarak ortaya çıkıyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.