Ali Ağaoğlu: "Savcı Zekeriya Öz'ü, Dubai temsilciliğimiz ağırladı"

İşadamı Ali Ağaoğlu'nın verdiği ifadede, masrafların karşılanmasıyla ilgili bölüm, "AĞIRLADI" olarak yer aldı ve Zekeriya Öz için hiç de iyi olmadı.

Bedava tatil iddiasına ilişkin savcı Zekeriya Öz'ün şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada tanık sıfatıyla ifade verdi.

ali agaoglu, savci oz'un dubai tatilini anlatti

Ağaoğlu'nun Dubai'deki bedava tatil iddiasına ilişkin "Savcı Öz'ü temsilciliğimiz ağırladı" dediği iddia edildi.

17 Aralık soruşturması kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakılan Ali Ağaoğlu, bedava tatil iddiasına ilişkin savcı Zekeriya Öz'ün şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada tanık sıfatıyla ifade verdi.

Bir süre önce Öz'ün ailesi ve bir grup arkadaşı ile Dubai'de tatil yaptığı, bu tatilinde masraflarının Ali Ağaoğlu tarafından ödendiği iddia edilmişti. Bedava tatil iddialarına ilişkin savcı Zekeriya Öz, 'tatil masraflarını ben karşıladım' derken, Ali Ağaoğlu ise 'Zekeriya Öz'ün arkadaşı olan Dubai Temsilciliğimiz tarafından ağırlanmıştır' açıklamasını yapmıştı.

Bu iddiaların üzerine Zekeriya Öz, haberi yapan gazete ve gazeteciler hakkında suç duyurusunda bulunmuş, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu tarafından konuya ilişkin soruşturma başlatılmıştı. Bu soruşturma kapsamında Ali Ağaoğlu tanık sıfatıyla ifadeye çağrıldı.

AĞAOĞLU İFADESİNİ TEKRARLADI: "TEMSİLCİMİZ AĞIRLADI"

Çağrı üzerine dün Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Ali Ağaoğlu basın suçları savcısına ifade verdi. Tanık olarak ifadesine başvurulan Ağaoğlu'nun bedava tatil iddiasına ilişkin 'temsilcimiz ağırladı' şeklindeki ifadesini tekrarladığı iddia edildi.

Dün HSYK kararnamesiyle Bolu'ya atanan savcı Zekeriya Öz'ün suç duyurusu ile ilgili soruşturma basın suçları savcılığında devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir