Alaton, TÜSİAD’ı sert eleştirdi

İshak Alaton yıllar sonra ilk kez bir TÜSİAD Genel Kurulu'na geldi. Alaton, zehir zemberek açıklamalar yaptı.

alaton, tusiad%e2%80%99i sert elestirdiİshak Alaton yıllar sonra ilk kez bir TUSIAD Genel Kurulu'na geldi. Alaton, "TÜSİAD'a kusmustum, 17 yil sonra TÜSİAD uyandi, ben de barışmaya geldim" dedi

TÜSİAD 44. Genel Kurulu’nda gerginlik çıktı. Ünlü işadamı İshak Alaton, TÜSİAD’a yönelik sert eleştirisiyle, 44. Genel Kurul Toplantısı’na damgasını vurdu.
Söz hakkı alması gereken zamandan önce söz isteyen İshak Alaton, Divan Başkanı Hüsnü Özyeğin söz vermedi. Bunun üzerine İshak Alaton” Hepinizden utanıyorum bana konuşma hakkı vermediğiniz için” dedi. İsteği oylamaya sunuldu. Oylamada konuşması kararı çıktı.

Genel Kurul’da söz isteyen Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton,  “TÜSİAD 12 Eylül darbesine destek verdi mi, vermedi mi? O günden beri TÜSİAD’a gelmedim, ama üyeliğim sürdü, aidatımı da ödedim. TÜSİAD 2010 yılında 2 hocaya rapor hazırlattı, 3 gün sonra da o raporun arkasında durmadı. “İki hocanın görüşüdür, bizi bağlamaz” dedi, bıraktı” şeklinde konuştu.

Demokratileşme raporu için konuşan Alaton  şunlara değindi:
“Raporun hemen arkasından 28 Şubat darbesi geldi. Genelkurmay darbe kararı alırken, TÜSİAD’ın bu darbeye katkısı ne kadardır acaba? TÜSİAD’a uzun sure küskünlük yaşadım. Ama üyelikten çıkmadım. TÜSİSAD’ın beni yeniden kazanmasını bekledim.”

Konuşması uzayınca (8 dakikayı aşınca) Özyeğin tarafından sözlerini sonlandırması konusunda birçok kez uyarılan Alaton, konuşmasını kesmedi.

Kemal Alemdaroğlu ve Emin Çölaşan’a ‘karanlık adamlar’ göndermesi yapan İshak Alaton, TÜSİAD’a 28 Şubat’taki tavrından ötürü de sert ifadelerle yüklendi. “Şu an gelinen noktadan umutluyum, onun için buradayım” diyen Alaton konuşmasını, “Bugün TÜSİAD uyandı, TÜSİAD’a demokrasi geldi” diye bitirdi.

Genel Kurul’da ayrıca toplantının basına açık mı kapalı mı yapılması konusunda bir sorun yaşandı. Divan Başkanı Özyeğin toplantının aradan sonraki kısmının basına kapalı olacağaını söyledi. Sonra ise genel kurul basına açık devam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir