Akşam medya grubunu TMSF değil Çukurova sattı

Çukurova Medya Grubu'nun satışı ile ilgili ekranlar ve yazılı basın yoluyla iftira atanlara cevap Cengiz Özdemir'den geldi.

Akşam medya grubunu TMSF değil Çukurova sattı

Özdemir satışların TMSF tarafından değil Çukurova Grubu tarafından bizzat yapıldığını duyurdu. Konuyu çarpıtanlara insaf diye seslendi.  Özdemir "Herhalde ben hariç, kalemi olan herkes, TMSF'nin el koyduğu medya organları seçimden önce satılmaz, satılmayacak diyordu.  İki ay içinde Digiturk ile dergi grubu hariç satıldılar. Önce Show TV, ardından AKŞAM, Güneş, Alem FM, Lig FM ve Skyturk360 satıldı" diyerek başladığı yazıda bu satışların satış yöntemi ya da sıralaması farklı olsaydı, kamunun ciddi bir zarara uğrayacağını iddia etti. Özdemir "Israrla kamuoyunu yanıltanları tashih ediyorum" dediği yazısında satışların TMSF tarafından yapılmadığını duyurdu. Özdemir "Kalanlar ise, değeri ve elbette satılma potansiyeli çok daha yüksek olanlar.  Yeri gelmişken ekleyeyim; eli kulağında, onlar da satılacak!  Nereden mi biliyorum?  Hisse sahipleri Çukurova Holding ile ABD'li Providence Fonu'nun uğraşılarına yakinen tanığım.  Israrla kamuoyunu yanıltanları tashih ediyorum. Bu hisse satışlarını TMSF yapmıyor! Çukurova Holding, kendi hisselerini, kendi aradığı, kendi bulduğu, kendi görüştüğü, kendi pazarlık ettiği, kendi anlaştığı alıcılara, kendi elini uzatarak satıyor!" dedi.  

Çukurova Holding'in, iki ay boyunca pek çok işadamının nabzını tuttuğunu belirten Özdemir "Çoğuyla görüştü. Ve sonunda Kolin-Limak-Cengiz ortaklığıyla el sıkıştı" yazdı.

ÖZÜR DİLEYECEKLER
Medya grubu için "Satılmaz, satılmayacak" diyenlerin, özür dileyeceklerine, bu kez kendi yazdıklarını tekzip ederek, yine sallamaya başladıklarını ifade eden Özdemir "Burada binlerce insan çalışıyor. Sadece medya grubumuza bakın, binden fazla çalışan var.  Hepsinin maaşları, aylardır birikmiş olanları da dahil zamanında ödeniyor.  İşlerini doğru yapabilmeleri için her türlü lojistik imkân sağlanıyor.  Elinizdeki gazeteye bir kez daha bakın. Kalitesi, tirajı, gelirleri artıyor; atalet yerini atılıma bırakıyor. Ve elbette bazı çalışanlar ile de yollar ayrılıyor. " diye yazdı.

KÜÇÜK DİLİMİ YUTUYORUM...
Özdemir yazısını "zamanı gelince buradakilerde konuşacak şimdilik işleri ile konuşuyorlar   satırlarıyla devam eden yazısını bu sözlerle tamamlıyor: "Söylediklerini, yazdıklarını duydukça, küçük dilimi yutuyorum.  Burada kalanlar, zamanı, yeri gelince elbette konuşacaklar, yazacaklar.  Ama şimdilik "iş" ile konuşmayı yeğliyorlar.  Diyorlar ki, biz buradayız.  Burada yüzlerce arkadaşımız tarafından üretilen "iş" ise, zaten elinizde.  Asıl patron sizsiniz.  Bu "iş" her gün görücüye çıkıyor, önünüze geliyor.  Ve siz, her gün "AKŞAM" diyorsunuz.  Bizim editoryal farkımızı satın alıyorsunuz.  Ne kadar teşekkür etsek azdır.  Fazla söze gerek yok.  Sözün sonuna gelince, Ziya Paşa'nın, kişinin aynası işidir, lafa bakılmaz; aklının seviyesi yaptığı işte görünür, sözlerini hatırlamamak elde değil...  "Ayinesi iştir kişiniz lafa bakılmaz.   Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde."

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir