Aksa Enerji: "Doğalgaz sınırlaması yarın sona eriyor"

Aksa Enerji, gaz çekiş sınırlamasının 15 Aralık Salı günü saat 08:00 itibarı ile sona ereceğini bildirdi.

aksa enerji: dogalgazda sinirlama yarin sona eriyorAksa Enerji, gaz çekiş sınırlamasının 15 Aralık Salı günü saat 08:00 itibarı ile sona ereceğini bildirdi.

Şirket'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgilerverildi:   "9 Aralık 2015 tarihli KAP duyurumuzda, 10 Aralık Perşembe günü saat 08:00 itibariyle, aralarında Şirketimizin Antalya Doğal Gaz Kombine Çevrim santralinin de bulunduğu bazı büyük santrallere gaz çekiş miktarlarında yüzde elli kapasite sınırı getirildiğini ve üretim planlarımızdaki değişiklikleri belirtmiştik.

İlgili gaz çekiş sınırlaması 15 Aralık Salı günü saat 08:00 itibarı ile sona erecek olup, normal üretim şartlarımıza dönüyor olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız." Enerji yönetimi doğalgaz arzında bir sıkıntı olması durumunda önceden harekete geçerek bazı santrallara yazı göndererek ‘yarı kapasiteye’ düşün talimatı vermişti. Bunun üzerine Aksa Enerji, BOTAŞ’ın bazı büyük santrallere gaz çekiş miktarlarını yüzde 50 kapasite ile sınırlamaları yönünde bildirimde bulunduğunu duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir