Akhisar Stadyumu ihalesi sonuçlandı

Spor Toto Süper Lig’de mücadele veren Akhisar Belediyespor’un stat yapım ihalesi sonuçlandı.

Akhisar Stadyumu ihalesi sonuçlandı

Akhisar Belediye Başkanlığı tarafından yapılan ihale sonucunda 26 milyon 890 bin TL ile en düşük fiyatı veren Caser İnşaat ve Ticaret A.Ş. stat yapım ihalesini kazandı. Konu hakkında basın açıklaması yapan İhale Komisyon Başkanı ve Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı Latif Çakmak, şunları kaydetti:

“29 Mayıs 2013 günü ihale edilen stadyum ve kapalı spor salonu inşaatı yapımı işi için 5 adet istekli firma teklif vermiştir. İhale katılımcılar ve istekliler huzurunda yapılmıştır. İhale komisyonu ihalenin hemen ardından tüm teklifleri başta Kamu İhale Kurumu, Kamu İhale Kanunu Genel Tebliği olmak üzere tüm diğer ihale Mevzuatı kapsamında ayrıntılı olarak incelenmiştir. Ayrıca tekliflerin daha sağlıklı değerlendirilmesi için Resmi Kurum ve ilgili firmalardan teyit amaçlı açıklama ve belgeler istenmiştir. Yapılan tüm inceleme ve değerlendirmeler neticesinde isteklilerden Uransan Dış Ticaret Taah. ve Yatırım A.Ş.’nin teklif vermek için gerekli kriterlerden olan ekonomik ve Mali Yeterliliğe sahip olmadığı görüldüğünden teklifi değerlendirme dışı bırakılmıştır. Diğer geçerli tekliflerin tümünün geçerli ve uygun olduğu, aşırı düşük fiyat sınırının altında olmadığı görülmüştür. Buna göre geçerli teklifler; Caser İnşaat ve Ticaret A.Ş. (26 milyon 890 bin TL), Hayranoğulları İnş. Taah. Tic. Ltd. Şti. (29 milyon 980 bin TL), Gayda İnşaat San. Tic. A.Ş. + Salihoğlu İnş. Gıda. Mar. San. Tic. Ltd. Şti. İş Ortaklığı (42 milyon 313 bin TL), İZKA İnş. Müh. Ltd. Şti. (48 milyon 400 bin TL) olarak belirlenmiştir.

Sonuç olarak stadyum ve kapalı spor salonu inşaatı yapımı işi ekonomik açıdan en avantajlı teklif olan Caser İnşaat ve Ticaret A.Ş. (26 milyon 890 bin TL) uhdesinde kalmıştır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir