'Aile şirketlerinde kurumsallaşma'

TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu Eğitim Komisyonu’nun organize ettiği ‘Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma’ konulu seminer yapıldı.

'Aile şirketlerinde kurumsallaşma'

ŞUTSO Meclis Salonu’nda gerçekleşen eğitim seminerine GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Mithat Arhan, ŞUTSO Meclis Üyesi Vedat Polat, Gençlik Kuruluşları Üyeleri, GGK Üyeleri ve üniversite öğrencileri katıldı.

Açılış konuşmasını Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mahmut Barut yaptı. Kurul ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi veren Barut, “Yeni dönemde tüm komisyonlarımız güzel çalışmalara imza attı ve çalışmalarımızda daha iyisini nasıl yaparız felsefesinden hareket ederek var gücümüzle çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Yaz dönemi olmasına rağmen eğitim komisyonumuz güzel bir etkinliğe imza attı. Emeği geçenlere, katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

GAP Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil ise, “Genç Girişimciler Kurulu ile sürekli temas halindeyiz. Bizler GAP BKİ olarak bölgenin gelişmesi için kurumsallaşmanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle bugünkü eğitimi çok önemsiyoruz. Eğitimin yararlı geçmesini umut ediyorum. Emeği geçenleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

Ardından seminer bölümüne geçildi. Eğitmen Salim Çam, seminerde; aile şirketlerinde anlaşmaların muhakkak yazılı olması gerekliliği, işletmelerde nominal değerleri ortaya koyacak çalışanları tespit etmenin gerekliliği, şirketlerin ve ülkenin ekonomik geleceği için muhakkak kurumsallaşma hamlesini gerçekleştirmenin gerekliliği, bu tarz kurumsallaşma eğitim seminerlerinin sürekli yapılması gerekliliği konuları üzerinde detay bilgiler paylaştı.

Ardından katılımcıların sorularını cevaplayan Salim Çam, yaklaşık 1,5 saat süren eğitim seminerini tamamladı. Program sonrasında Eğitmen Çam’a TOBB Şanlıurfa GGK adına hediyesini GAP BKİ Başkanı Sadrettin Karahocagil takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir