Ağrı'daki terör örgütü PKK/KCK davası

Ağrı'da terör örgütü PKK/KCK adına kamu binaları ve iş yerlerine molotofkokteyle saldırı düzenledikleri, cep telefonlarına örgüt propagandası ve tehdit içeren mesaj gönderdikleri öne sürülen 6'sı tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Ağrı'daki terör örgütü PKK/KCK davasıErzurum 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu sanıklar Saliha Kaya, Özkan Gerboğa, Cesim Levent, Barış Polat, Bülent Taşdemir ve Erdi Olhan hazır bulundu, tutuksuz yargılanan Özlem Özdemir duruşmaya katılmadı.

Özkan Gerboğa, Kürtçe savunmasında, suçlamaları kabul etmediğini belirterek, bir kaç kez BDP Ağrı il binasına gittiği için hakkında örgüt üyeliğinden dava açıldığını, yasadışı eyleme katılmadığını ve örgüt propagandası yapmadığını öne sürerek, tahliyesini istedi.

Saliha Kaya da banka şubeleri ve bir dershaneye molotofkokteyli attığı suçlamalara karşı çıkarak, yasadışı eylemlerde bulunmadığını iddia etti.

Bülent Taşdemir ise bazı kişilere cep telefonuyla gönderdiği mesajların suç sayılamayacağını savunarak, telefonunun 2 yıl dinlendiğini, kız arkadaşı ve ailesiyle görüşmelerinin hukuksuzca dinlendiğini öne sürdü.

Erdi Olhan ve Barış Polat de atılı suçlamaları işlemediklerini belirterek, tahliyelerini istedi.

Mahkeme Başkanı Mustafa Kahya, kaçma şüphesi bulunduğu gerekçesiyle sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.