Acun'un Yetenek Sizsiniz'indeki finalist Mustafa Erdem kayıp

'Yetenek Sizsiniz'de finale çıkan ve sempatik tavırlarıyla Acun'un gözdeleri arasında yer alan yarışmacıdan 6 aydır haber alınamıyor.

acun'un gozdesinden 6 aydir haber alinamiyorKütahya’nın Simav İlçesi’nde yaşayan ve 2010 yılında katıldığı ’Yetenek Sizsiniz’ isimli yarışmada finale kadar yükselme başarısı gösteren, geçen Mayıs’tan itibaren kayıplara karışan 38 yaşındaki Mustafa Erden’in ailesinin endişeli bekleyişi sürüyor.

 

Mustafa Erden’in babası Mehmet Erden, "Bugüne kadar ne ölüsünden ne de dirisinden bir haber çıkmaması bizi kahrediyor. Gözümüzün yaşının silinmesi için devletimizden yetkililerden ölüsünün veya dirisinin bulunmasını istiyor ve bekliyoruz" dedi.

 

Geçimini çöplerden hurda toplayarak sağlayan ilkokul mezunu Mustafa Erden, geçen 6 Mayıs’ta, bir işi olduğunu söyleyip, saat 18.00 sıralarında evinden ayrıldı. Baba Mehmet Erden gidebileceği yerlere baktı, ancak kendisine ulaşamadı. Bekar oğlunun telefonlarına da haber vermemesi üzerine baba Erden, soluğu polis ve savcılıkta alarak kayıp, başvurusunda bulundu.

 

'MUSTAFA'NIN KİMSEYE ZARARI DOKUNMAZDI'

Gözü yaşlı anne 65 yaşındaki Fadime Erden, "Oğlum Mustafa’nın kimseye bir zararı dokunmazdı. Kendi halinde bir yaşam tarzı vardı. Bir yere gideceği zaman bize mutlaka haber verirdi. Hayatından endişe ediyoruz.

 

Cumhuriyet Savcılığı’na, polis ve jandarmaya bildirdik. Tüm aramalara rağmen izine rastlanmadı. Mustafa’mı gören varsa Allah aşkına bize bildirsin" diyerek gözyaşı döktü.

 

ACUN GÖZDELERİNDEN BİRİYDİ

Mustafa Erden, 2010 yılında Show TV’de yayınlandığı sırada Acun Ilıcalı, Hülya Avşar, Ali Taran’ın juri üyesi olduğu Yetenek Sizsiniz’e çıkıp büyük başarı elde etmişti. Finale kadar yükselen Erden, karnından konuşma, gözlerini fırıldak gibi çevirme, bir kova içinde iki madeni parayı ters yönlerde döndürme, altı basamaklı iki sayıyı birbiriyle kafadan çarpma, vücudunu değişik şekillere sokma gibi çok farklı yetenekleriyle hem Acun Ilıcalı'nın hem jüri üyelerinin hem de seyircilerin büyük ilgisini çekmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir