Acılı babanın yürek burkan haykırışı

Adana'da lastiği patlayan tanker alev aldı, 5 yaşında bir çocuk öldü, babası tankerden kendini zor dışarı attı.

Acılı babanın yürek burkan haykırışı

Kaza, Adana-Ceyhan otoyolunun 20. kilometresinde yaşandı. Cumali Erdoğan'ın kullandığı mazot yüklü tanker lastiğinin patlaması sonucu kontrolden çıkarak 500 metre sürüklenip alev aldı. Tankerde bulunan 5 yaşındaki çocuk yanarak feci şekilde hayatını kaybederken, babası Cumali Erdoğan ise araçtan kendini güçlükle dışarı attı.

Vücudunun büyük bir bölümü yanan Erdoğan, bu sırada ‘İçeride oğlum var!' diye bağırıp yardım istedi. Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ve acil yardım ekipleri yaralı babayı hastaneye kaldırdı. İtfaiye ekipleri, alev topuna dönen tankeri güçlükle söndürürken, otoban ise yaklaşık 40 dakika trafiğe kapatıldı.

Görgü tanıklarından Bekir Kılıç, tankerin normal seyir halinde gittiğini, ancak birdenbire lastiğinin patlaması sonucu yan yatıp yaklaşık 500 metre sürüklendiğini vurguladı. Aracın daha sonra alev aldığını ifade eden Kılıç, "Şoför can havliyle yanan tankerden kendini zor dışarı attı. İtfaiye ekipleri geldiğinde ‘Oğlum da içeride, ne olur kurtarın' diye yalvarıp kendini kaybetti. Vücudunun büyük bir bölümü yanmıştı." dedi.

Kaza ile ilgili soruşturma sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir