ABD Büyükelçisi öttü: "İmparatorluğun çöküşünü izleyeceğiz"

Bir taşla üç kuş vurmayı hedefleyen çözüm ayarlı operasyonun gerçek nedeni yavaş yavaş ortaya çıkıyor. ABD elçisi, kalplerinden geçeni itiraf etti.. Şok sözler!

Bir grup AB büyükelçisiyle 17 Aralık'ta büyükelçilikte yemekte buluşan ABD elçisi Ricciardone'un "Halkbankkonusunu dile getirmiştik. Sonuç alamadık. Şimdi imparatorluğun çöküşünü izleyeceksiniz" dediği iddia edildi.

Star Gazetesi'ni haberine göre; İsrail ve ABD'nin etkili olduğu seçimayarlı operasyonda Amerikan parmağını bu ülkenin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone itiraf etti. Ricciardone'un Halkbank'ın yıpratılmasının da hedeflendiği operasyonun bilgisini 17 Aralık'ta Ankara'daki Büyükelçilikbinasında bir grup Avrupalıdiplomatlabuluştuğuyemekte dile getirdiği öğrenildi.

Ricciardone'in "Halkbank konusunu dile getirmiştik. Sonuç alamadık. Şimdi imparatorluğun çöküşünü izleyeceksiniz" dediği bildirildi.

Halkbank'ın özellikle İran petrollerinin dünya pazarlarına ulaştırılmasında oynadığı rol ve Tahran ile Batı ilişkilerinin düzelmesinin ardından bu rolün artmasından endişe duyan İsrail'in ve İsrail politikaları çerçevesinde hareket eden ABD'li neoconların rahatsızlıkları çeşitli raporlarla duyurulmuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

49 − = 42