ABD başkanlarının oteline 4 teklif var

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Yeditepe Beynelminel Otelcilik’e ait Conrad İstanbul’daki Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı’na ait yüzde 26 hisse için dört teklif alındığını açıkladı.

ABD başkanlarının oteline 4 teklif var

ABD başkanları George Bush, Bill Clinton ve Barack Obama İstanbul ziyaretleri sırasında Conrad otelinde kalmayı tercih etmiş, George W. Bush ise Hilton’da kalmıştı.
ÖİB’den yapılan açıklamaya göre, son teklif verme tarihi 5 Haziran’da sona eren ihaleye Aksoy Holding, Cengiz İnşaat, Türkerler İnşaat ve Verusaturk Girişim Sermayesi YO’nun teklif verdi.

Yeditepe Beynelminel Otelcilik’te yüzde 26’lık SGK payının yanı sıra, Conrad International Cooperation’ın yüzde 25, ihaleye teklif veren Aksoy Holding ortaklarından Erdal Aksoy’un yüzde 24.2 ve Erol Aksoy’un yüzde 24.2 hissesi bulunuyor.
Aksoy Holding Turcas Petrol, Socar gibi ortaklıklarıyla enerji sektöründe de faaliyet gösteriyor. 25 bin 243 metrekare alan üzerine kurulu olan Conrad 1182 yatak kapasiteli.

ÖİB, son teklif verme tarihi 5 Haziran’da dolan Taksim Otelcilik’teki yüzde 31.43 SGK payının özelleştirmesine gelen teklifleri ise açıklamadı. Yüzde 51’i Vakıfbank’a ait olan Taksim Otelcilik’in bünyesinde Radisson Blu Çeşme Oteli, Abant Palace ve Abant Köşk Otelleri, Alanya Obaköy Oteli, Kuşadası Pagos Otel bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir