Erdoğan Müjdeledi: "96 bin 500 sözleşmeli personele kadro"

Başbakan Erdoğan, kamuda çalışan 96 bin 500 sözleşmeli personelin kadroya alınacağını bildirdi.

96 bin 500 sözleşmeli personele kadro müjdesi

Başbakan Erdoğan,  TBMM'deki grup toplantısında yaptığı konuşmada, kamuda çalışan 96 bin 500 sözleşmeli personele kadro vereleceğini söyledi.

Erdoğan, Fatih Projesi'nin de hızla devam ettiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Bu projenin önemli bir adamı olan öğretmen ve öğrenciler için tablet bilgisayarın temini ihalesinde ön yeterlilik dosyalarını dün itibariyle aldık. Öğrencilerimize dağıtacağımız toplamda 10 milyon 600 bin adet tabletle ilgili olarak önemli bir adım atmış oluyoruz. Bugünden başlamak üzere 1 Temmuz 2013 Pazartesi günü mesai bitimine kadar, elektronik ortamda başvurular alınmak suretiyle, 46 branşta 600 engelli öğretmen alımı için işlemleri başlatıyoruz."

Başbakan Erdoğan, yapacakları düzenlemeyle bir kısım sözleşmeli personele devlet memurları kadrosuna geçmesine imkan tanıdıklarını ifade ederek, "25 Haziran 2013 tarihi itibariyle yani bugün, bundan sonrası geçerli değil, bugün itibariyle, geçmişe yönelik görevde bulunan, 657 sayılı kanunun 4-B maddesine göre çalışan sözleşmeli personel, 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 49. maddesine göre çalışan sözleşmeli personel ve 4924 sayılı kanun hükümlerine göre çalışan sözleşmeli sağlık personeli, devlet memuru kadrosuna geçebilecek. Bu kapsamda 96 bin 500 personel bulunuyor. Buna ilişkin yasal düzenlemeyi bu yasama döneminde yapmış olacağız" dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.