4 bin 400 lirasını kuma gömdü

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde, kendisini 'Savcı' olarak dolandırıcının anlattıklarına inanan bir kişi, 4 bin 400 lirayı inşaattaki kuma gömdü.

4 bin 400 lirasını kuma gömdü

Kendilerini 'Savcı, polis' gibi kamu görevlisi olarak tanıtan telefon dolandırıcıları yapılan tüm uyarılara rağmen vatandaşları mağdur ediyor. Bursa'nın Yıldırım ilçesinde, kendisini 'Savcı' olarak dolandırıcının anlattıklarına inanan bir kişi, 4 bin 400 lirayı inşaattaki kuma gömdü. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan vatandaş polise müracaat etti.

Duaçınarı Mahallesi'nde meydana gelen ilginç olayda, A.T.'yi cep telefonuyla arayan henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi, kendisini 'Savcı' olarak tanıttı. Sahte savcının anlattıklarına inanan A.T., şüphelinin yönlendirmesiyle Şükraniye Mahallesi'nde yol üstünde bulunan inşaatta bulunan kuma 4 bin 400 TL parayı gömdü. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan A.T., durumu polise bildirdi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü, 'Bilişim sistemlerinin kullanılması sureti ile dolandırıcılık' olayına karışan şüphelinin arandığını açıkladı. Polise ifade veren A.T., "Parayı kuma gömdüğümde çevredeki bir araçtan şüphelendim." dedi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir