3 genci döven polise soruşturma

İçişleri Bakanı Güler, Antalya'da Gezi Parkı eylemine katılan 3 genci dövdüğü görüntülenen polislerle ilgili müfettişleri görevlendirdiklerini belirtti.

3 genci döven polise soruşturmaAntalya'da Gezi Parkı eylemcilerinin polis şiddetine maruz kaldıkları görüntüleri ortaya çıktı. Cumhuriyet Meydanı'ndaki otoparkın güvenlik kameralarınca kaydedilen görüntüleri Antalya Büyükşehir Belediyesine yaptığı başvuru ile elde eden, daha sonra basınla paylaşan Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkan Yardımcısı Munip Ermiş, olayla ilgili Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Polis Akademisi mezuniyet töreninden ayrılırken konuyla ilgili soruları yanıtladı.

Güler, "Polis müfettişlerini gönderiyoruz. Olayı inceleteceğiz. Orantısız güç kullanımıyla ilgili tespit yapılırsa hemen kanunun gereğini yapacağız" diye konuştu.

Görüntüleri izleyip izlemediğinin sorulması üzerine Bakan Güler, şunları söyledi:

"Ben izlemedim ama bugün haberim oldu. Emniyet Genel Müdürümüze talimat verdim, derhal oraya polis müfettişlerini gönderiyoruz, gerekli incelemeyi yaptıracağız. Bu konuda bizim hiçbir tereddütümüz yok. Orantısız güç kulanan ve bu şekilde tespit edilen arkadaşlarla ilgili kanunun gereğini yaparız. Polisin içinde bu şekilde yanlışları olanlar da olabilir ama bütün bunları teşkilata mal etmemek gerektiğini özellikle ifade etmek isterim."

Antalya Emniyet Müdürü Sağlam da "Yasal işlem başlatıldı. Disiplin kurulları çalışacak. Gereği neyse yapılacak" diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir