224 memur alımı için rekor başvuru

Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerinin 16 bölge birliğine bağlı kooperatiflerde istihdam etmek üzere 120'si lisans, 124'ü ön lisans olmak üzere toplam 244 memur alımı içi açtığı sınava 9 bin 139 kişi başvurdu.

224 memur alımı için rekor başvuru

 Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Abdullah Kutlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, başvununun bu kadar çok olmasının kooperatife olan güvenin ve itibarının bir göstergesi olduğunu vurguladı. Kutlu, "Bu kadar başvuru beklemiyorduk. Tarım Kredi'nin itibarını göstermesi açısından bu sayıyı çok önemsiyoruz. Keşke imkanımız olsa da bize başvuran herkesi işe alabilsek. Devletten bir kuruş almadan, devlete yük olmadan istihdam yaratmaya çalışıyoruz. 2006 yılından itibaren değişik branşlarda 4 bin 304 kişiye iş kapısı açmışız." dedi. Müracatlar içinde diğer kurumlarda çalışanların da bulunduğuna dikkat çeken Kutlu, şöyle devam etti:

 "Türkiye Tarım Kredi kooperatifleri 1 milyon 100 bin ortağına ve Türk çiftçisine hizmet götürüyor. Devletten tek bir kuruş dahi almadan 350 milyon lira bedelli yatırımlar yaptık. Bu yatırımlarımızla bir yandan kırsal kesimin refah düzeyinin artırılmasında önemli rol oynarken, diğer yandan da yeni istihdam alanları yarattık. Bu manada 2006 yılından itibaren 1000'i iştiraklerimizde olmak üzere, 1179'u Ziraat Mühendisi, 1083'ü yüksekokul mezunu, 942'si de hizmet alım yöntemi toplam 4 bin 304 yeni personel istihdam ettik."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir