2 Türk pilotu kaçıran grup taleplerini bildirdi

Kendilerini "İmam Rıza'nın Ziyaretçileri" olarak adlandıran bir grup, Beyrut'ta 2 Türk pilotunun kaçırılması olayını üstlendi. Grup, Türk pilotlara karşılık Suriye'de rehin tutulan 9 Lübnanlının serbest bırakılması talebinde bulundu.

2 Türk pilotu kaçıran grup taleplerini bildirdi

Türk Hava Yolları'nda çalışan iki pilot Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta silahlı kişilerce kaçırıldı. Pilotları kaçıran grup, Suriye'de isyancıların elinde esir olan dokuz Lübnanlı'nın serbest bırakılmasını talep etti.

Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği pilotların kaçırıldığını doğruladı ve isimlerinin Murat Ağca ile Murat Akpınar olduğunu bildirdi.

Lübnan'da yayın yapan El Cedid televizyonunun, "Zuver el İmam Rida" isimli daha önce adı duyulmamış bir grubun pilotların kaçırılmasını üstlendiğini aktardı. Pilotları kaçıran grubun Suriye'de isyancıların elinde esir olan dokuz Lübnanlı'nın serbest bırakılmasını istediği ifade edildi.

Yüksek Şii İslam Konseyi tarafından Suriye'de kaçırılan Lübnanlı hacıların durumunu takip etmekle görevlendirilen Şeyh Avvas Zgeyb, pilotların kaçırılmasında rolleri olduğunu reddetmiş ancak, "Bilseydik desteklerdik. Lübnanlılar kaçırılalı bir yıldan fazla zaman oldu ve Türkler Lübnanlıların duygularıyla oynuyor" demişti. Kaçırılan hacıların ailelerinin sözcüsü Hayat Avali de olayla bir ilgileri olmadığını söylemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir