2 bin polisle operasyon..

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri sokaklarda uyuşturucu satan bir şebekeye peşpeşe 2 operasyonu düzenledi.

2 bin polisle operasyon..

2 bin polisin görev yaptığı baskınlarda 44 şüpheli gözaltına alınırken, uyuşturucu kullandığı öne sürülen 113 kişi hakkında işlem yapıldı. Operasyonlarda yapılan aramalarda farklı tipte ve çeşitli miktarda uyuşturucu ele geçirildi. Yapılan operasyon polis kameralarına da yansıdı. Görüntülerde özel harekat ekiplerinin adreslere girmesi ve uyuşturucuların bulunması yer alıyor.

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri 8 ay önce, sokaklarda uyuşturucu satan bir şebekeyi tespit etti. Yapılan teknik ve fiziki takiplerin tamamlanmasının ardından geçtiğimiz hafta 2 ayrı tarihte şebekeye yönelik operasyon düzenlendi. Küçükçekmece, Ümraniye, Üsküdar, Beykoz, Sultanbeyli, Sancaktepe ve Kartal'da düzenlenen baskınlarda şebeke ele başı Seçkin Ö.ve Mehmet K.'nın da aralarında bulunduğu 44 kişi gözaltına alındı. Ayrıca uyuşturucu kullandığı öne sürülen 113 kişi hakkında da işlem yapıldı. Gözaltına alınan 44 kişi emniyetteki işlemlerin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi. 37 şüpheli tutuklanırken 7 şüpheli serbest bırakıldı. 2 bin polisin görev yaptığı operasyonda adreslerde yapılan aramalarda,19 kilo 680 gram esrar, 3 kilo 616 gram bonzai, bin 258 adet bonzai hap, 3 hassas terazi, uyuşturucu kullanma düzenekleri ele geçirildi. Uyuşturucudan kazanıldığı değerlendirilen 13 bin 100 TL paraya ve uyuşturucu hesaplarının tutulduğu defterlere de el konuldu.

OPERASYON KAMERALARA DA YANSIDI

Yapılan operasyon polis kameralarına da yansıdı. Görüntülerde özel harekat ekiplerinin koçbaşıyla kapıyı kırarak adreslere girmesi ve evlerde yapılan aramalar yer alıyor. Bir adrese giren ekipleri, yatak odasındaki bir kolideki uyuşturucuları bulması da görüntülere yansıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

21 − = 16