Zekeriya Alp'in Cüneyt Çakır üzüntüsü

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp, FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır'ın UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde Bayern Münih ile Borussia Dortmund maçını yönetmemesine üzüldüğünü söyledi.

Zekeriya Alp'in Cüneyt Çakır üzüntüsü

Grand Tarabya Otel'de düzenlenen İlave Yardımcı Hakem Semineri'nde MHK Başkanı Zekeriya Alp basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Wembley'deki Şampiyonlar Ligi final maçına beklentilerinin aksine bir atama olduğuna dikkat çeken Zekeriya Alp, “Cüneyt Çakır'ın UEFA Şampiyonlar Ligi finalini yönetmesini bekliyorduk ve açıkçası çok ümitliydik. UEFA yetkilileriyle yaptığımız görüşmelerde bu sonucun çıkacağını düşünüyorduk. Maalesef olmadı. Cüneyt Çakır, çok genç bir hakemimiz ve ilerisi açık. Ümit ediyorum ki, 2014'te Brezilya'da düzenlenecek Dünya Kupası'nda iyi bir görev alacak ve güzel maçlar yönetecek” dedi.

Türkiye'deki futbolcuların hakemlere karşı hareketlerinde daha dikkat etmesi gerektiğini belirten Alp, FIFA kokartlı Türk hakemlere yurt dışındaki maçlarda, futbolcuların daha anlayışlı olduğunu ama Türkiye'de bunun tam tersinin yaşandığını kaydetti.

Kulüplerin bazı hakemleri kendi maçlarına istemediği konusundaki bir soruya ise Alp, “Artık eskisi gibi kulüplerin hakem beğenmesi gibi bir şey olmayacak. Amacımız her hakemin her maça gitmesini sağlamaktır. Önümüzdeki yıl da böyle geçecek. Yöneticilerin kendi taraflarını memnun etmek adına, ilk hareketleri hakemlere yönelik oluyor. Daha anlayışlı olmamız gerekiyor. Yöneticilerin hakemler üzerindeki konuşmalarının daha dikkatli olması gerekiyor” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir