Yunanistan'dan kupa değerlendirmesi!

FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası D Grubu'nda yer alan Meksika, Mali ve Yunanistan Milli Takım Teknik Direktörü ve futbolcuları basın toplantısı düzenledi.

Yunanistan'dan kupa değerlendirmesi!

Basın toplantısına katılan Meksika Teknik Direktörü Sergio Almaguer, kupaya çok iyi hazırlandıklarını ve şampiyonluğu hedeflediklerini belirterek, “Terimizin son damlasına kadar mücadele edeceğiz. Amacımız şampiyon olmak” dedi.

Hedeflerine ulaşmak için hazırlık dönemini çok iyi geçirdiklerini anlatan Almaguer, “Burada ki hazırlıklarımız da çok iyi başladı ve bu şekilde devam ediyor. Rakibimiz Yunanistan’a bakıldığında güçlü bir ekip. Ancak bizim futbolcularımızda iyi efor sarf ediyor ve çok iyi hazırlandılar. Rakiplerimizi de iyi analiz etmeye çalıştık ve artık rakiplerimizi bekliyoruz” diye konuştu.

Yunanistan Milli Takımı Teknik Direktörü Costas Tsanas ise ilk rakipleri Meksika’nın çok iyi bir ekip olduğuna işaret ederek, “Rakibimiz kim olursa olsun biz buraya ülkemizde futbolun çok iyi olduğunu ispat etmeye geldik” dedi.

Bir basın mensubunun “Meksika takımının en çok hangi yönünden korkuyorsunuz” sorusuna teknik adam Tsanas, “Rakibimizin hiçbir durumundan korkmuyoruz. Çok iyi oyuncuları var. b.il hassa hücumda çok iyi bir takım olduğunu herkes biliyor. İyi forvet olduğu gibi defansları da iyi ve bunu takımca yapıyorlar” diye konuştu.

Rakiplerine saygı duyduklarını ifade ederek sözlerine başlayan Mali Milli Takımı Teknik Direktörü Keita Moussa, “Takım olarak çok hırslıyız. Oyuncularımız çok iyi hazırlandı. Güçlü bir ekip olduğumuza inanıyorum. Sahada neler yapacağımızı hep birlikte göreceğiz. Tabi rakibimiz Paraguay ile ilk defa karşılaşacağız. Öncelikli amacımız ve hedefimiz turu geçmektir. Sonuçları birlikte bekleyip göreceğiz” dedi.

Organizasyonun Türkiye’de yapılmasının da memnuniyet verici olduğunu ifade eden teknik adam Moussa, “Türkiye’de insanlar gerçekten çok konuk severler. Burada çok güzel zaman geçiriyoruz. Türkiye futbol ülkesi ve futbola gönülden bağlı bir ülkü olduğuna inanıyorum. Bu konuda ortak noktalarımız olduğunu de söyleyebilirim” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir