Yıldırım Demirören'in evinde Terim zirvesi

TFF, A Milli Takım'ın başına Fatih Terim'i getirmek için somut adımı attı. TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile bir araya geldi..

Yıldırım Demirören'in evinde Terim zirvesi

Demirören'in evindeki görüşme 1 saat 20 dakika sürdü ve Fatih Terim görüşmeden ayrıldı. Demirören'in Terim'e 4 yıllık sözleşme önerdiği ve sadece bu sezon için Galatasaray'ın da başında kalmasını istediği öğrenildi.
 
Milli Takım'ın üstüste aldığı başarısız sonuçlar sonrası, yeni bir teknik adam arayışı başlamış ve gözler Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e çevrilmişti. Bu konuda basına yansıyan haberler sonrası Milli Takımlar Teknik Direktörü Abdullah Avcı görevinden istifa etmişti.
 
Avcı'nın istifasının ardından, Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ı arayarak, Terim'le görüşmek için izin istemişti. Sarı-kırmızılı kulüpten de bu görüşmeye onay gelmişti..

 Onayın ardından bu sabah Demirören ile Terim buluştu. 1 saat 20 dakika süren görüşmeye İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ ve Futbol Federasyonu İcra Kurulu üyesi Servet Yardımcı da katıldı.

NELER KONUŞULDU?

Türkiye Futbol Federasyonu Yıldırım Demirören, Fatih Terim ile yaptığı görüşmede tecrübeli teknik adama 4 yıllık teklifte bulundu...  Fatih Terim de, Demirören'e "Ünal Bey'le konuşun. Onun vereceği yanıta göre ben de kararımı vereceğim" cevabını verdi.

İŞTE TÜM DETAYLAR...

- Görüşme Yıldırım Demirören'in Hisar Konakları'ndaki evinde gerçekleşti.
- Eve, sırasıyla 08:15'te Servet Yardımcı, 08:20'de Göksel Gümüşdağ ve son olarak da 08:30'da Fatih Terim geldi...
- Konukları kapıda Yıldırım Demirören'in eşi Revna Demirören karşıladı...
- 1 saat 45 dakika süren görüşme sonrasında Fatih Terim saat 10:15'te evden ayrıldı...   

BAKAN KILIÇ: HAYIRLI OLSUN

Spor Bakanı Suat Kılıç, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile Fatih Terim'in görüşmesini Twitter'dan değerlendirdi. Kılıç, "TFF Başkanı, Fatih Terim ile Milli Takımlar için görüştü. Alınacak kararın Türk Futbolu için hayırlı olmasını dilerim" ifadelerini kullandı.

DEMİRÖREN-TERİM ZİRVESİ BİTTİ YENİ TOPLANTILAR BAŞLADI
TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile görüşmesinin ardından her iki tarafta yeni toplantılara giriyor. TFF durumu değerlendirmek için İcra Kurulu'nu topladı. Fatih Terim de kendisine iletilen teknik direktörlük teklifi için Başkan Ünal Aysal'la bir araya gelme kararı aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir