Yekta Trabzon'da

Trabzonspor Yönetimi, Teknik Direktör Mustafa Reşit Akçay'ın ısrarla istediği G.Saray'ın orta saha oyuncusu Yekta Kurtuluş'u sezon sonuna kadar kiraladı

Yekta Trabzon'da

Galatasaray, Yekta Kurtuluş'un transferi için Trabzonspor'la her konuda anlaşmaya vardı. Yekta, sezon sonuna kadar bordo-mavili ekipte kiralık olarak forma giyecek ve bordo-mavililer G.Saray'a 450 bin euro ödeyecek. Tecrübeli futbolcunun satın alma opsiyonu ise Trabzonspor'da olacak. Kulübün Antalya kampına katılacak olan Yekta ile ilgili bugün resmi açıklama yapılacak.

İlk yarının son maçında istifa eden ancak Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile yaptığı görüşme sonrasında bu kararından vazgeçen Teknik Direktör Mustafa Reşit Akçay, kendisine verilen sözlerin tutulmamasından yakınıyor. Hacıosmanoğlu'ndan devre arasında iki yerli iki de yabancı futbolcunun transfer edilip kampa yetiştirileceğinin sözünü alan Akçay'ın, Antalya'daki kampın bitimine üç gün kala Kasımpaşa'dan Şahin Aygüneş dışında kimsenin katılamamasından dert yandığı öğrenildi. Sezonun ikinci yarısındaki planlarını yeniden gözden geçirmek zorunda kalan Akçay'ın talep ettiği transferlerin yapılması için yönetimi sıkıştırdığı ifade edilirken, Başkan Hacıosmanoğlu'nun Cardozo transferi için dün Benfica Başkanı ile görüşmeye gittiği iddia edildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *