Yanal'ın takıma yüklemek istediği oyun stili

Fenerbahçe'nin hocası takımı ile yaptığı toplantılarda tek yönlü oyuncu istemediğini belirtti, hem ofans, hem defans görevlerinin ortak olduğunun ısrarla altını çizdi.

Yanal'ın takıma yüklemek istediği oyun stiliTeknik Direktör Ersun Yanal, yavaş yavaş takıma ısınmaya başlarken, Fenerbahçe'nin yeni sezondaki oyun anlayışı da şekillenmeye başladı.

Tecrübeli hocanın takımı ile yaptığı toplantılarda tek yönlü oyuncu istemediğini ısrarla belirttiği öğrenildi. Futbolcularına hem ofans, hem de defans görevlerinin ortak olduğunu hatırlatan Yanal'ın, "Savunma oyuncusu topu kaptığında benim işim bitti demeyecek, oyunu kurmaya da gayret gösterecek. Yine aynı şekilde hücumcular top rakibe geçtiğinde savunmayı ihmal etmeyecek" ifadelerini kullandığı öğrenildi.

İzin yapacaklar

Bu arada dün basına kapalı gerçekleştirilen antrenmanda, futbolcuların ilk 40 dakikalık bölümde ritim ve koordinasyon uzmanı Ebru Yıldırım ile dikkat ve çevre kontrolünü geliştirici çalışmalar yaptıkları bildirildi. Antrenmanın dayanıklılık koşularıyla sona erdiği kaydedildi.

İzinli olan Kuyt, Meireles, Sow, Bruno Alves, Salih Uçan ve Recep Niyaz'ın yanı sıra tedavisi süren Gökhan Gönül'ün antrenmana katılmadığı ifade edildi. Bugünü dinlenerek geçirecek Fenerbahçeli futbolcular, yeni sezon hazırlıklarını 8 Temmuz Pazartesi günü Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nde yapacağı antrenmanla sürdürecek. Sarı-lacivertliler, bu idmanın ardından ikinci etap çalışmaları için Düzce'deki Topuk Yaylası Tesisleri'ne gidecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir