Ünal Aysal’dan Beşiktaş’a stat jesti

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Beşiktaş’ın 2013-2014 sezonunda maçlarını TT Arena’da oynayabileceğini ama bazı endişeleri olduğunu söyledi.

Ünal Aysal’dan Beşiktaş’a stat jesti

Lig TV'de konuşan Başkan Aysal, transfere ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Aysal, Beşiktaş'ın gelecek sezon maçlarını TT Arena'da oynayabileceğini ama bunun sıkıntı oluşabileceğini de belirterek, “Sorun olmaz ancak, locaları satarken burayı ev kiralanmış gibi veriyoruz. Burada Beşiktaş taraftarı izleyemez. Maç öncesi ve sonrasına kalıcı reklam konulamaz. Stadın değişik yerlerinde logolar var, bunu her hafta değiştiremezsiniz. Ayrıca taraftar tahribat yaparsa bunu kim ödeyecek. Biz olimpiyatta da oynadığımızda İnönü'yü sormuşuz. Bizden çok büyük rakamlar talep edilmiş. Biz öyle rakamlar istemeyiz. Ama bazı endişelerimiz var" dedi.

"FARFAN İLE İLGİLENİYORUZ"

Ünal Aysal, Schalke'nin Perulu yıldız futbolcusu Farfan ilgilendiklerini ama kararlarını Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) yabancı oyuncu konusundaki kararından sonra vereceklerini belirtti. Aysal ayrıca transferde belli bir mesafe kaydettiklerini de sözlerine ekledi.

“HEDEF AVRUPA'DA BAŞARI”

Başkan Aysal, hedeflerinin Avrupa'da başarılar elde etmek olduğunu vurgulayarak, “Türkiye'deki başarılar hedef değil, amaç. Judo, sutopu, kürek, yüzme gibi dallarda Avrupa'da yarışacağız. Bu hem Galatasaray'ın ufkunu açacak, hem de marka değerine katkı yapacak. Avrupa'daki başarılar marka değeri olarak geri dönüyor. Dışarıdaki başarısızlıklar ülke değerini düşürüyor. Kendiniz için çalışırken, bağlı olduğunuz toplum için de çalışıyorsunuz. Ana hedef Avrupa'daki başarıdır” şeklinde konuştu.

TT Arena'nın yanına basketbol tesisi yapmak istediklerini dil getiren sarı-kırmızılı yönetici, “Arena'nın hemen yanında bir arazimiz var. Orada bir tesis yapılabilir ve bu çok da güzel olur. Ama bu sezon ki bütçemizde yok. Gelecek sezon olabilir. Sponsorlarla bu tür çalışma yapılabilir” yorumunda bulundu.

“SON 2 SEZONDA BORÇLAR DÜŞMEYE BAŞLADI”

Asal, borçların 14 seneden sonra artık azalmaya başladığını ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Son 2 sezonda borçlar düşmeye başladı. Disiplinli çalışma var. Ülke disiplini gibi şeylerin hepsini bir araya koyduğunuzda sonuç alınıyor. Galatasaray'da önemli olan neyin nerede olduğunu bulup yemeği yapmaktır. Galatasaray'ın mutfağı zengin. Mutfakta nerede ne olduğunu iyi tespit edip, çalışmayı yaptık. 328 milyon dolar gelir gider farkı vardı. Bugün 220 milyona düştü. Şirketleri ve kulübü ayrı ayrı tutuyoruz. Şeffaflık yönünden ve takip edilebilme konusunda çok önemli.”

“ÖNÜMÜZ KESİLMEYE ÇALIŞILDI”

“Bana nitelikli sahtekarlık yaptığım şeklinde bile iftiralar atıldı” diyen Başkan Aysal, “Önümüz kesilmeye çalışıldı, mahkemelere gidilmek istendi. Ancak Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) haklılığımızı onayladı ve suçsuzluğumuz ispatlandı. Olayı kurgulayan çok iyi kurgulamış. Bu da bizim bir iki ay geride kalmamıza neden oldu” açıklamasında bulundu.

TT Arena'nın yeni sezonda sıkıntı çıkarmayacağını kaydeden Ünal Aysal, “İkinci yarıda sorunları çözdük. İşi kışın yaptığımız için, zeminin üzerine getirdiğimiz çim yapışmadı. Ancak şu anda bir sorun yok. Tribünlerin ısıtılması için siparişlerimizi verdik. Yeni sezona hazır olacak. Protokol tribünleri değiştireceğiz. Arena'nın kapanması için elimizde net teknik veriler yok. Kombine satışları konusunda sıkıntı içerisindeyiz. Keşke daha büyük stat yapsaydık. Bu ortamda Galatasaray 70 bin kişilik stadı doldurur” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *