UEFA'nın kararına Bursaspor temkinli yaklaşıyor

UEFA’nın şike davasında Fenerbahçe ile Beşiktaş’a Avrupa kupalarından men cezası vermesinin ardından Türkiye'yi Avrupa kupalarında temsil edecek takımların değişecek olmasının heyecanı yaşanıyor.

UEFA'nın kararına Bursaspor temkinli yaklaşıyorSüper Lig'i 2012 - 2013 sezonunda ikinci sırada tamamlayarak Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkı elde eden Fenerbahçe ile 3. sırada tamamlayar UEFA Avrupa Ligi'ne katılma hakkı elde eden Beşiktaş'ın cezalarının kesinleşmesi durumunda Şampiyonlar Ligi'ne ön eleme turundan katılacak olan Bursaspor'da büyük heyecan yaşanıyor. Yeşil - beyazlı yönetim, sürece temkinli yaklaşıyor.

Cezalar UEFA Tahkim Kurulu veya CAS’tan dönmezse Bursaspor Şampiyonlar Ligi'ne, Kayserispor ve Kasımpaşa da UEFA Avrupa Ligi’ne katılacak. Şampiyonlar Ligi'ne katılma konusunda açıklama yapmaktan kaçınan Bursaspor kulüp yöneticileri, Tahkim ve CAS sürecinin bitmesini bekliyor.

Yeşil - beyazlı takımın teknik direktörü Hikmet Karaman da bu aşamada açıklama yapmalarının doğru olmayacağını ifade etti. Karaman, süreci yakından takip ettiklerini, Bursaspor olarak zaten Avrupa kupalarına katılma hakları olduğu için hazırlıklarını sürdürdüklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir