UEFA'dan Galatasaray'a tehdit gibi uyarı

UEFA, Juventus maçında bataklığa dönen saha için Galatasaray’a şubattaki 2’nci tur karşılaşmasına kadar süre verdi.

UEFA'dan Galatasaray'a tehdit gibi uyarı

Yoğun kar yağışı nedeniyle ertelenen maçta, zorlu saha koşullarına rağmen Arena'da Juventus'u yenip eleyen Galatasaray, Avrupa'nın ilk 16 takımı arasına girdi. Galatasaray'a maç sonunda UEFA yetkililerinden şoke eden bir uyarı geldi. UEFA yetkililerinin, Juventus zaferinin sevincini yaşayan Sarı-Kırmızılı yöneticilerle, maç sonunda özel bir görüşme yaptığı öğrenildi. UEFA yetkilileri, Cimbom'un bir üst turda oynayacağı maçta saha şartlarının bu şekilde olması durumunda, kesinlikle oynama izni vermeyeceklerini belirtti.UEFA'nın “Ya zemini düzeltirsiniz ya da 2. turdaki maçınızı başka bir sahada oynarsınız” tehdidinde bulundukları öğrenildi. UYARI YAZISI GELECEK UEFA yetkililerinin Türk Telekom Arena'daki kötü zemini rapor ettikleri ve Galatasaray'a bir uyarı yazısı gönderecekleri belirtildi. UEFA'nın bir üst turda oynanacak karşılaşma öncesi özel bir heyeti de İstanbul'a göndererek zeminde incelemede bulunacakları ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl Cluj ile oynanan Şampiyonlar Ligi mücadelesinin ardından da UEFA, Cimbom'a aynı tipte bir uyarıda bulunmuştu. Bunun üzerine de Sarı-Kırmızılı yönetim, zemini değiştirmişti.
TROMSÖ'YÜ ÇABUK UNUTTULAR!
UEFA'nın, Cimbom'a yaptığı ‘Ya zemini düzeltirsiniz ya da 2. turda maçınızı başka bir sahada oynarsınız' tehdidi; akıllara Tromsö-G.Saray maçını getirdi. UEFA Kupası ilk turunda Norveç ekibiyle eşleşen Aslan, favori çıktığı turun ilk maçında rezil bir zeminde rakibine 1-0 yenilmiş, rövanş ise (29 Eylül 2005) 1-1 bitince Avrupa'ya veda etmişti.Tromsö'nün maçlarına ev sahipliği yapan Alfheim Stadı'nın o günkü halinin yanında; Juve maçındaki Arena bile Nou Camp kalırdı! Ama o gün maçı oynatan UEFA, şimdi ise G.Saray'ı tehdit ediyor...
BARÇA DA İSTEMİYOR
G.Saray'ın Devler Ligi'nde 2. tura çıkması, İspanyol takımlarının gözünü korkuttu. Marca Gazetegsi tarafından yapılan ankette, Barcelona ve Atletico Madrid taraftarı, Cimbom'u rakip olarak görmek istemiyor. Ankete katılan Barça taraftarların büyük çoğunluğu “Hangi takımla eşleşmek istersiniz” sorusunda; en az oyu G.Saray'a verdi. Katalanlar; M.City, Olympiacos ve Arsenal'in Barça için G.Saray'dan daha kolay rakip olduğu görüşünde birleşti. A.Madrid taraftarları arasında yapılan ankette ise Aslan, eşleşmek istenen takımlar arasında 4. sırada yer aldı.Mourinho, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray ile eşleşmeleri ihtimaline ilişkin, "Galatasaray ile eşleşirsek çok zor olacaktır" dedi.
(Habertürk)