UEFA'dan Beşiktaş ve Fenerbahçe kararı

UEFA Tahkim Kurulu Fenerbahçe'nin 2+1 yıllık cezası 2 yıla indirilirken, Beşiktaş'ın cezası ise bir yıl olarak açıklandı. Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüpleri için CAS yolu açıldı.

UEFA'dan Beşiktaş ve Fenerbahçe kararıFenerbahçe ve Beşiktaş'ın UEFA Tahkim Kurulu'na yaptığı itirazlar reddedildi.

Fenerbahçe'nin 2+1 yıllık cezası 2 yıla indirilirken, Beşiktaş'ın cezası ise bir yıl olarak açıklandı. Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüpleri için CAS yolu açıldı.

Sarı-lacivertli kulüp ceza sonrası şu açıklamayı yaptı: "Kulübümüze, 1 yılı ertelemeli 3 yıl (2+1) süreyle UEFA müsabakalarına katılamama yönündeki karar, "2 yıl men" olarak değiştirilmiş, CAS yolunun açık olduğu ifade edilmiştir.

Kulübümüzün CAS dilekçesinin hazır olduğunu ve yarın itibariyle gerekli başvuruların zaman kaybetmeksizin yapılacağını kamuoyunun bilgisine sunarız."

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın yapacağı itirazlarda CAS'ın olağanüstü oturum açması durumunda CAS 19 Temmuz'daki kura öncesi yürütmeyi durdurma kararı alabilecek.

Hukukçular bunun oldukça zor olduğunu belirtirken, CAS'a açılacak davanın en az 8 ay sonra verileceği belirtildi. Bu kararın iki kulübün lehine çıkması durumunda iki kulübün maddi tazminat alacağı, Fenerbahçe'nin gelecek yılki cezasının ise kalkacağı ifade edildi.

CAS'ın Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın davasında UEFA'yı haklı bulması durumunda ise iki kulübe İsviçre yerel mahkemeleri dışında herhangi bir hukuk yolu kalmayacak ve süreç sonlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir