'Türkler futbol için hasta babayı bırakır'

Türkiye'yi unutamayan Fenerbahçe'nin Brezilyalı eski kaptanı Alex de Souza, ülkemizin futbol aşkını da veciz şekilde anlattı...

'Türkler futbol için hasta babayı bırakır'

"Brezilya'da babası hasta olan bir taraftar maça gitmez. Türkiye'de ise babasına bakacak birini bulup Mutlaka takımının maçına gider. Dünyada öyle futbol atmosferi yok, orada çılgınlık var."

F.Bahçe'nin eski kaptanı Alex de Souza, Sarı-Lacivertli ekibin taraftarları ve Türkiye ile ilgili sımsıcak açıklamalarda bulundu. Halen Brezilya'da Coritiba forması ile ülkesinde fırtınalar estiren ancak son haftalarda sakatlık kurbanı olan 35 yaşındaki oyuncu Brezilya basınına konuştu. "Sana eski takımlarının hepsinde idol gözüyle bakılıyor. Bu konuda ne düşünüyorsun?" sorusuna Alex, "Palmeiras'ta bir idol olduğumu zannetmiyorum. Coritiba'dayken de öyle değildim. Kendimi gerçekten idol olarak hissettiğim bir yer varsa o da Türkiye'ydi. Orada büyük bir çılgınlık vardı. Türkler benim için heykel diktiler. Evet, F.Bahçe'de bir idoldüm" dedi.

SARACOĞLU HALA HAYALİMDE

Alex, "Türk taraftarlar gibisi yoktur. Gerçekten hiç yoktur. Örneğin Brezilya'da, takımınızın maçı olduğu günde babanız hastalanmışsa, maçı bir kenara bırakarak onunla kalırsınız. Türkiye'de ise adam babasına bakacak birini bulur ve maça gider. Tüm dünyada Türkiye'dekinden daha büyük bir futbol atmosferinin olduğu hiçbir ve ona benzeyen birşey de yoktur. Sahada kendimi düşündüğümde aklıma gelen şey, dolu F.Bahçe tribünleri önünde oynadığım oluyor" şeklinde konuştu.

AYRILIŞIM SAÇMA BİR ŞEKİLDEYDİ

Ülkesindeki tek günlük spor gazetesi olan Lance'ye konuşan Alex yaşadığı hayal kırıklıklarını da anlattı. F.Bahçe'den ayrılışını hala unutamayan Brezilyalı yıldız, "Gerçekten ayrılışım çok düzensiz oldu. Saçma bir şekilde ayrıldım" ifadelerini kullandı. Alex de Souza, İstanbul'daki dostlarıyla hala görüştüğünü ve ilişkilerini korumaya devam ettiğini de söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir