Türkiye güreşte 3 altın madalya daha kazandı

Mersin'de gerçekleştirilen 17. Akdeniz Oyunlarında Türk güreşçilerden Erhan Bakır, Soner Demirtaş ve Rıza Yıldırım altın madalya kazandı.

Türkiye güreşte 3 altın madalya daha kazandıMersin'de gerçekleştirilen 17. Akdeniz Oyunları'nda güreş fırtınası üç altın madalya ile son buldu. Grekoromen stil ve bayanlarda önemli başarılara imza atılan Ata sporunun son gününde Erhan Bakır, Soner Demirtaş ve Rıza Yıldırım, kürsünün en tepesine çıktı.

64 kilo finalinde Erhan Bakır, Faslı Hamza Fatah ile karşılaştı. Mücadeleyi 2-0 (1-0, 1-0) kazanan Bakır, İstiklal Marşı'nı çaldıran ilk isim oldu.

67 kiloda Soner Demirtaş, beklenenin aksine Mısırlı Abdou Ahmed önünde rahat bir iki devre çıkardı. 2-1 ve 5-0'lık iki devrenin sonda sporcumuz altın madalyaya uzandı.

Gecenin son finalisti, 70 kilo sporcumuz Rıza Yıldırım, Tunus'tan Rochdi Rhimi ile altın madalya savaşı verdi. Hırslı ve mücadeleci bir performans ortaya koyan Yıldırım, rakibini 2-0 (2-0, 5-0) yenerek, Türkiye'ye üçüncü altını getirmeyi bildi.

Türkiye böylece, serbest stilde altı altın bir bronz, grekoda beş altın iki gümüş, kadınlarda da üç altın iki de gümüş olmak üzere güreşte toplamda 19 madalyaya ulaşmış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir