Tribünde bıçaklama örtbas edilmiş!

Tribün çetelerine yönelik operasyonda polisin soruşturma dosyasında çarpıcı gerçekler ortaya çıktı.

Tribünde bıçaklama örtbas edilmiş!

Tribün çetelerine yönelik operasyonda polisin soruşturma dosyasında Beşiktaş taraftar gurupları arasında yaşanan çatışmaların geniş yer aldığı ortaya çıktı.

Çarşı Grubu'nun eski lideriAlen Markaryan Beşiktaş'ta bir nargile kafede tribün liderlerinden Kemal Ulhanlı tarafından kendilerine artık bedava bilet vermediğiBaşkan Fikret Orman aleyhine çalışmadığı gerekçesiyle silahla tehdit edilmiş.

Cam bardağı ısırdı!

Ulhanlı teknik ve fiziki takibe yansıyan bilgilere göre; Uluhanlı, maddi destek alamadığı Fikret Orman yönetiminden intikam almak için kendi grubuyla "Kulüple savaşacağız" şeklinde konuştuğu öğrenildi.

Ulhanlı kendi mekânına çağırdığı Markaryan'a silah çekerek ve elindeki cam bardağı ısırarak "Burada tribün lideri kim lan, benim için adam vurur musunuz, benim için ölür müsünüz" diye bağırdığı soruşturma dosyasında yer aldı. Alen'isilahla tehdit eden Ulhanlı ayrıca tribünlerde "Fikret Orman istifa" şeklinde slogan atılmasını istediği öğrenildi.

İfadesinde doğruladı

Tribün operasyonunda ifadesine başvurulan Alen Markaryan'ın, savcılığa olayı doğrulayarak yaşananları bir bir anlattığı öğrenildi. Alen Markaryan'ın "Beni yanına oturttu. Biraz konuştuktan sonra yanında bulunan çay bardağını ısırdı. Daha sonra bütün herkesi çağırmaya başladı.

Bu sırada elindekisilahı yere attı. Ben ne yapacağımışaşırdım. Bu sırada birkaç arkadaşı geldi. Bu arkadaşlarından birisisilahı beline koydu. Daha sonra semtteki insanlar gelmeye başladı.

Sağdan soldan da adamlar çağırmaya başladı. Etrafına topladığışahıslara 'bu tribünün lideri benim' diyerek benim için adam vurur musunuz, benim için ölür müsünüz" şeklinde sorular sordu. Yanımızda bulunan şahıslarda korktuğu senin için ölürüz dediler" şeklinde ifade verdiği kaydedildi.

Bıçaklandığını kabul etmedi

Soruşturma dosyasında yer alan en ilginç olaylardan biri de Fenerbahçe Stadı'ndaki bıçaklama olayının örtbas edilmesi olduğu öğrenildi. 14 Nisan'da Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda oynanan Fenerbahçe-Eskişehirspor maçında bir taraftar bıçaklandı.

Genç Fenerbahçeliler taraftar grubuna üye bazı kişilerle 16 yaşındaki İbrahim B nedeni bilinmeyen bir şekilde birileriyle tartıştı. Tartışmanın ardından İbrahim B. kalçasından bıçaklandı. Olay stat müdürü Ayhan B'ye bildirildi.

Kulübün ceza almaması ve bıçağın nasıl stada sokulduğunun ortaya çıkartılmaması için Ayhan B'nin olayın üstünü örtmek için İbrahim Gümüştekin'i devreye soktu.

Genç Fenerbahçeliler Grubu'nun amigolarından İbrahim Gümüştekin'in yaralanan İbrahim B'yi arayarak sessiz kalmasını istediği belirtildi. İbrahim B.'nin ifadesinde tembih edildiği gibi "Kimseyi görmedim, kazara sivri bir şey battı" şeklinde konuştuğu öğrenildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *