Trabzonspor'un rakibi belli oldu

Trabzonspor'un ikinci ön eleme turundaki rakibi belli oldu.

Trabzonspor'un rakibi belli oldu

Trabzonspor'un ikinci ön eleme turundaki rakibi Derry Cıty oldu.

UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nde 2013-2014 sezonu birinci ve ikinci ön eleme turlarının kura çekimi İsviçre'nin Nyon şehrindeki UEFA Genel Merkezi'nde yapılıyor.

Türkiye'yi gelecek sezon UEFA Avrupa Ligi'nde temsil edecek takımlardan Trabzonspor'un ikinci ön elemeden başlayacağı elemelerin ilk turundaki eşleşmeler de belli oldu.

Geride kalan sezonda Ziraat Türkiye Kupası finalisti olarak Avrupa kupalarına katılmaya hak kazanan Trabzonspor, ikinci ön eleme turunda kupaya dahil olacak. UEFA Avrupa Ligi'nde eşleşmeleri belli olan ve Türk temsilcinin bulunmadığı ilk eleme turu maçları 4 ve 11 Temmuz tarihlerinde, Trabzonspor'un da mücadele edeceği ikinci ön eleme turu karşılaşmaları ise 18 ve 25 Temmuz tarihlerinde oynanacak.

Bu kupaya, Süper Lig'i dördüncü sırada bitiren Bursaspor üçüncü ön eleme turundan, üçüncü sırada tamamlayan Beşiktaş ise play-off aşamasından katılacak. Bursaspor'un rakibi 19 Temmuz, Beşiktaş'ın rakibi ise 9 Ağustos'ta çekilecek kuralarla belirlenecek.

4 ve 11 Temmuz tarihlerinde oynanacak olan UEFA Avrupa Ligi Birinci Eleme Turu'ndaki eşleşmeler şöyle:

Víkingur (Faroe Adaları) - FC Inter Turku (Finlandiya)
VMFD ?algiris (Litvanya) - Saint Patrick's Athletic FC (İrlanda)
AUK Broughton FC (Galler) - FK Ventspils (Litvanya)
JK Trans Narva (Estonya) - Gefle IF (İsveç)
KR (İzlanda) - Glentoran FC (Kuzey İrlanda)
FC Chikhura Sachkhere (Gürcistan) - FC Vaduz (Liechtenstein)
FC Milsami Orhei (Moldova) - F91 Dudelange (Lüksemburg)
FK Metalurg Skopje (Makedonya) - Karabağ FK (Azerbaycan)
FK Mladost Podgorica (Karadağ) - Videoton FC (Macaristan)
FC Flora Tallinn (Estonya) - FK Kukësi (Arnavutluk)
FK Teteks (Makedonya) - FC Pyunik (Ermenistan)
KS Teuta (Arnavutluk) - FC Dacia Chişin?u (Moldova)
A.C. Libertas (San Marino) - FK Sarajevo (Bosna Hersek)
Sliema Wanderers FC (Malta) - FC Khazar Lankaran (Azerbaycan)
PFC Levski Sofia (Bulguristan) - FC Irtysh Pavlodar (Kazakistan)
Hibernians FC (Malta) - FK Vojvodina (Sırbistan)

FC Astana (Kazakistan) - N3* (Bulgaristan)
UE Santa Coloma (Andorra) - HŠK Zrinjski Mostar (Bosna Hersek)
NK Dom?ale (Slovenya) - FC Astra Ploieşti (Romanya)
FK Rudar Pljevlja (Karadağ) - FC Mika (Ermenistan)
FC Santa Coloma (Andorra) - Breidablik (İzlanda)
Drogheda United FC (İrlanda) - Malmö FF (İsveç)
IFK Mariehamn (Finlandiya) - FC İnter Bakü (Azerbaycan)
ÍF Fuglafjørdur (Faroe Adaları) - Linfield FC (Kuzey İrlanda)
Prestatyn Town FC (Galler) - SK Liep?jas Metalurgs (Letonya)
NK Celje (Slovenya) - Tromsø IL (Norveç)
FC Tiraspol (Moldova) - Skonto FC (Letonya)
Crusaders FC (Kuzey İrlanda) - Rosenborg BK (Norveç)
ÍBV (İzlanda) - HB Tórshavn (Faroe Adaları)
AS Jeunesse Esch (Lüksemburg) - TPS Turku (Finlandiya)
Bala Town FC (Galler) - FC Levadia Tallinn (Estonya)
FK Kruoja (Litvanya) - FC Dinamo Minsk (Belarus)
SP La Fiorita (San Marino) - Valletta FC (Malta)
KF Laçi (Arnavutluk) - FC Differdange 03 (Lüksemburg)
FC Gandzasar Kapan (Ermenistan) - FC Aktobe (Kazakistan)
FK ?elik Nikši? (Karadağ) - Budapest Honvéd FC (Macaristan)
FC Torpedo Kutaisi (Gürcistan) - MŠK ?ilina (Slovakya)
FK Turnovo (Makedonya) - FK S?duva (Litvanya)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir