Trabzonsporlu Colman hakkında şok iddia

Trabzonspor'un Arjantinli futbolcusu Gustavo Colman'ın, yılbaşı yaklaşırken 16. haftalarda cezalı duruma düşerek tatile erken çıkma geleneğini bu yıl da sürdürdü.

Trabzonsporlu Colman hakkında şok iddia

Bordo-mavili futbolcunun, 2010-2011 ve 2011-2012 sezonlarının 16. haftalarında gördüğü sarı kartlarla cezalı duruma düşerek devre arası tatilini uzatması, camiada 'Bu sezon da mı tatilini uzatmak istiyor ?' sorusunu gündeme getirdi. Arjantinli yıldız, dün oynanan Galatasaray karşılaşmasında kırmızı kart görerek, ligde ilk yarının son haftasında kart cezalısı durumuna düştü.

16. HAFTA KLASİĞİ

Colman, Trabzonspor'a transfer olduğu 2008 sezonundan bu yana 2'si kart cezalısı olmak üzere 4 kez devre arası kampına geç katıldı. 2010-2011 sezonunun 16. haftasında deplasmanda İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile oynanan mücadelenin 58. dakikasında sarı kart görerek cezalı duruma düşen Colman, 'christmas' tatilini uzatmıştı. Colman, Trabzonspor'un 2011-2012 sezonunun yine 16. haftasında deplasmanda Fenerbahçe ile oynadığı mücadelenin 48. dakikasında gördüğü sarı kartla tatile erken çıkmıştı. Arjantinli futbolcu son olarak, dün oynanan Galatasaray karşılaşmasının 76. dakikasında gördüğü kırmızı kartla cezalı duruma düştü.

AKÇAY'DAN TEPKİ ALDI

Galatasaray-Trabzonspor mücadelesinin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan bordo-mavililerin teknik direktörü Musrafa Reşit Akçay, kırmızı kartla oyun dışında kalan Colman'a tepki göstererek, "Bütün oyuncularımı kutluyorum. Colman hariç. O olacak en yüksek cezayı alacak. Trabzonsspor'un büyüklüğü ile kendi görevleri arasında oyuncu, iletişim kurmak zorunda. Biz nereye kadar görevimiz var bilmeliyiz. O da bilecek. Ne yaptığımızı bilmeliyiz. Galatasaray ile oynuyoruz ve biz de Trabzonsporuz. Haddini bilmeyenle hesabını bilmeyenin hikayesi vardı. Trabzonspor gibi bir camianın ne olduğunu hepimiz bilmek zorundayız" açıklamasında bulunmuştu.

Trabzonspor yönetiminin bu kez Gustavo Colman'ı erken tatile göndermemesi ve takımın devre arası tatiline kadar yapacağı tüm çalışmalara katılmasını isteyeceği bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

29 + = 33