Trabzonspor’dan 'transfer' açıklaması

Trabzonspor’un Finanstan Sorumlu Başkan Yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih, kulübün mevcut ekonomik durumuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Trabzonspor’dan 'transfer' açıklaması

Trabzonspor’un Başkan Yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih, yabancı transferinde yaşanan durgunluğun ekonomik sebeplerden değil, kontenjan yoğunluğundan kaynaklandığını söyledi. Üstünsalih, yönetim kurulunun transferde her türlü hamleyi yapabilecek güce ve yeterliliğe sahip olduğunu belirtti.

Üstünsalih, bordo-mavili takımın 2013-2014 sezonu hazırlıklarına başladığı şu günlerde özellikle oyuncuların alacaklarıyla ilgili çok sayıda spekülasyon ve yanlış bilginin kamuoyunu meşgul ettiğinin belirterek, "Göreve seçildiği günden bu yana bütün enerjisiyle, mesaisini kulübümüzü daha iyi seviyelere taşıma doğrultusunda harcayan yönetim kurulumuz, bu sorumluluğu çerçevesinde ciddi bir kaynak girdisi oluşturmuş, 24.7 milyon TL. tutan bu bedeli oyuncularımızın alacakları başta olmak üzere acil giderlerde kullanmıştır. Gelinen aşamada UEFA kriterlerine uyum başta olmak üzere kulübümüzün mali vecibelerinin yerine getirilmesi aşamasında hiçbir sorun bulunmamaktadır. Yönetim kurulumuz bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de kısa ve orta vadeli hazırladığı program doğrultusunda tüm ödemeleri planlı bir şekilde gerçekleştirmeye devam edecektir” dedi.

Yabancı futbolcu transferinde yaşandığı söylenen durgunluğun ekonomik sebeplerden değil, kontenjan yoğunluğundan kaynaklandığını vurgulayan Üstünsalih, “Yerli oyuncu transferinde de teknik sorumlularımızın talepleri doğrultusunda yönetim kurulumuz her türlü hamleyi yapabilecek güce ve yeterliliğe sahiptir. Taraftarlarımızdan bu gerçekler dışında yapılan spekülasyonlara itibar etmemelerini ve karamsarlığa kapılmadan her zaman olduğu gibi takımlarını desteklemeye devam etmelerini bekliyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir