Trabzonspor'dan sakatların durumuyla ilgili açıklama

Trabzonspor’da, ülkesinin milli maçında sakatlanan ve bu nedenle henüz takıma katılmayan Mark Janko’nun tedavisinin Almanya’da sürdüğü bildirildi. Geçen sezonun ardından omuz çıkığı nedeniyle operasyon geçiren yeni transfer kaleci Fatih Öztürkü’ün de sahalara ne zaman döneceğinin yapılacak değerlendirmeden sonra belli olacağı kaydedildi.

Trabzonspor'dan sakatların durumuyla ilgili açıklamaBordo-mavili kulübün doktoru Hakan Bozdoğan, kulüp sitesinden yaptığı açıklamada, sakatlığı bulunan Marc Janko ve Fatih Öztürk’ün son durumları hakkında bilgiler verdi.

Henüz Türkiye’ye dönmeyen Marc Janko’nun milli maçta sol uyluk bölgesinde kas yaralanması yaşadığını bildirdiğini ifade eden Bozdoğan, “Bu sakatlığıyla ilgili olarak hem Avusturya milli takım doktoru hem de Almanya’ da testten geçtiği özel klinik yetkilileri sporcumuza sol uyluk parsiyel hamstring kas yırtığı tanısı koydu. Janko’nun tedavisinin Almanya’da özel bir klinikte 2 hafta daha süreceği tarafımıza iletildi. Oyuncu Trabzon’a geldiğinde sakatlığı detaylı bir şekilde incelenecektir.” dedi.

1461 Trabzon’dan transfer edilen kaleci Fatih Öztürk’ün de geçen sezonun son lig maçında yaşadığı sağ omuz çıkığı sebebiyle artroskopik omuz ameliyatı olduğunu hatırlatan Bozdoğan, “Fizik tedavi ve rehabilitasyonu programına başlanan sporcumuzun sahalara ne zaman döneceği ilerde yapılacak değerlendirmeler sonucunda netleşecektir.” diye konuştu.

İLK HAZIRLIK MAÇI YARIN

Bu arada, yeni sezon hazırlıklarını Isparta Davraz’da yaptığı kampla sürdürün Trabzonspor, yeni sezon öncesi ilk hazırlık maçını yarın yapacak. Bordo-mavililer, Sirene Davras Otel A Sahası’nda saat 17.00’de oynanacak müsabakada Ukrayna’nın Metalurg Zaporizhzhia takımı ile karşılaşacak.

Bordo-mavili ekip, 11 Temmuz'a kadar davam edecek olan Davraz kampı süresince toplam 4 hazırlık maçı oynayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir