Trabzonspor'dan kaçan kaçana!

Trabzonspor'dan kaçan yabancı futbolcuların listesine son olarak Didier Zokora eklendi. Fildişi Sahilli oyuncudan önce Teofilo, Risp, Musampa, Eller, Szymkowiak ve Campbell şehri terk etmişti

Trabzonspor'dan kaçan kaçana!Trabzonspor'dan kaçan yabancı futbolcuların ardı arkası kesilmiyor. Bordo-mavili kulübü terk eden lejyonerlere son olarak Fildişi Sahili Milli Takımı'nın kampı sonrası izinsiz olarak Davraz'a gelmeyen Didier Zokora eklendi. Hafta arası yönetimle yaptığı görüşmede, "Bu sezon Trabzonspor'da oynamak istemiyorum, bonservisimi verin" diyen Zokora, Paris'e gitmişti. Bu durum bordo- mavili takımın başına ilk kez gelmedi. Geçmişte de Trabzonspor formasını giyen birçok yabancı oyuncu çeşitli gerekçeler ileri sürerek kenti terk etmişti.

İşte son yıllarda Trabzon'dan kaçan yabancı yıldızlar...

Teofilo Gutierrez: Bordo-mavililerin büyük umutlarla kadrosuna kattığı Teofilo Gutierrez 2010 Ekim'inde kentten ayrıldı. Şenol Güneş döneminde gerçekleşen olayda Kolombiyalı golcü, Trabzon'dan izinsiz ayrılarak ülkesine gitti.

Kiki Musampa 2007 Ağustos'unda Teknik Direktör Ziya Doğan tarafından kadro dışı bırakılan ve tek başına antrenman yapması istenilen Hollandalı futbolcu, bordo-mavili ekipten ayrıldı. Yönetime haber vermeden şehri terk eden Musampa, "Bundan sonra kararı FIFA verecek" ifadelerini kullanmıştı.

Fabiano Eller Trabzonspor'un Brezilyalı defans oyuncusu, bordo-mavili ekibi iki kez terk etti. İlk olarak Ocak 2007'de yurt dışında bazı takımlarla transfer görüşmeleri yapmak üzere izinsiz olarak kentten ayrıldı. Eller aynı yılın Mayıs ayında Türkiye'yi tamamen terk etmişti.

Kevin Campbell Trabzonspor'da dönemin Başkanı olan Mehmet Ali Yılmaz, performansını beğenmediği forvet oyuncusu Kevin Campbell'a 'yamyam' yakıştırması yaptı. İngiliz golcü, 1999 Mart ayında bavullarını toplayarak Türkiye'den ayrıldı.

Miroslaw Szymkowiak Bordo-mavili kulübün tarihindeki en iyi yabancılardan biri olarak gösterilen Szymkowiak, Aralık 2006'da kayıplara karıştı. Polonyalı futbolcu ülkesinde yaptığı açıklamada Trabzon'da hayatın çok sıkıcı olduğunu dile getirmişti.

Fredrik Risp: 2007 Aralık'ta parasını zamanında alamadığı gerekçesiyle izinsiz olarak kentten ayrıldı. Risp mali konudaki anlaşmazlığın ardından FIFA'ya başvurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir