Trabzonspor'da, Akçay dönemi

Trabzonspor'un teknik direktörü belli oldu. Bordo- Mavili takımın yeni teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay oldu.

Trabzonspor'da, Akçay dönemi

Hacıosmanoğlu, gelecek sezon Trabzonspor'u 1461 Trabzon'un teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay'ın çalıştıracağını duyurdu.

Çiçeği burnunda Başkan yaptığı açıklamada, "Mustafa Reşit Akçay 2 aydır Trabzonspor için çalışıyor zaten. Takımın başına geçerek 1461'de yakaladığı başarıları devam ettirecektir" dedi.

"Trabzonspor Başkanı ne açıklama yaparsa kabul edeceksiniz"

Öte yandan teknik direktör kararını açıklayan Hacıosmanoğlu'na bir gazetecinin yönelttiği "Bu kararınızdan Tolunay Kafkas'ın haberi var mı?" sorusuna, "Trabzonspor Başkanı ne açıklama yaparsa onunla yetineceksiniz" sözleriyle cevap verdi.

Mustafa Reşit Akçay kimdir?

Mustafa Reşit Akçay (d. 12 Aralık 1958, Trabzon) Türk teknik direktör. PTT 1. Lig ekiplerinden 1461 Trabzon'da teknik direktör yapmaktadır. Trabzonspor camiasina yakınlığıyla bilinir.

Teknik direktörlük kariyeri

Türk futboluna teknik direktör olarak hizmet etmekte olan bir spor adamıdır. İlk antrenörlük deneyimini 1992 yılında Trabzonspor'da altyapı antrenörlüğü yaparak başladı. Bu görevini dört yıl sürdürdü ve bu süre içerisinde Fatih Tekke, Gökdeniz Karadeniz gibi birçok yıldızın yetişmesinde emeği bulundu. 1996-97 sezonunda Trabzonspor'dan ayrılarak Trabzonspor altyapısında beraber çalıştığı Giray Bulak tarafindan çalıştırılan Vanspor'da aynı görevi üstlendi. Burada sadece üç ay kaldıktan sonra Giray Bulak'ın teknik direktörlükden ayrılmasıyla kendiside görevinden ayrıldı. Daha sonra Göztepe, Sakaryaspor ve Trabzonspor'da Giray Bulak'in yardımcı antrenörlüğünü üstlendi. 2001-02 Bulancakspor teknik direktörlüğünü üstlenerek ilk kez bu mevkiide çalışmaya başladı. Bu görevinde bir sezon üstlendikten sonra sezon sonu takımdan ayrıldı. Bunun ardından tekrar Giray Bulak'in yardımcı antrenörlüğünü yapmaya başladı ve Giray Bulak'la beraber Antalyaspor ve Elazığspor'u çalıştırdı.

Daha sonra Gümüşhanespor ve Pazarspor'da teknik direktörlük yapti ve 2005-06 tekrar Trabzonspor'da altyapı antrenörlüğü yapti. 2006 yılından beri sadece teknik direktör olarak görev almaktadır. 2009-10 sezonunun 4. haftasında 2. Lig ekiplerinden Tavşanlı Linyitspor'da teknik direktörlük görevini üstlendi. Ligin düşme hattından devraldığı takımı beklenmedik bir şekilde Play-off Şampiyonu yaparak 1. Lig'e yükseltmeyi başardı. 2010-11 sezonunda çok kısıtlı imkanlara rağmen Tavşanlı Linyitspor'u lig'de şampiyonluğa oynayan bir ekip haline getirmesi kamuoyunun taktirini topladı.[1] Bu başarısına rağmen sezon bitimi kulüp yönetimiyle anlaşmaslizlığa düşmüştür. Bunun üzerine sözleşmesi çift taraflı fesh edildi. Yerine birkaç gün sonra Coşkun Demirbakan'ın getirildiği açıklandı.[2]

1. Lig ekiplerinden teklifler almasına rağmen, 10 Haziran 2011 tarihinde 2. Lig ekiplerinden 1461 Trabzon'un başına geçti.[3] Takımıyla ligin ilk 7 haftası sadece 2 galibiyet alsa da 1461 Trabzon, sezon sonunda Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'u zirvede bitirerek 1. Lig'e yükseldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir