Trabzonspor resmi siteden açıklama yaptı.

Trabzonspor, F.Bahçe’nin UEFA’ya şikayeti üzerine resmi sitesinden açıklama yaptı.

Trabzonspor resmi siteden açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada özetle şu ifadelere yer verdi: “UEFA, Disiplin Talimatı’nın 48. maddesi G bendi gereği, şikayetin hükümlüden gelip gelmediğine, ciddi olup olmadığına bakmaksızın inceleme başlatmak zorundadır. 17 Temmuz tarihi yaklaştıkça, hükümlünün bu normal prosedür üzerinden yaptığı şikayet, hali hazırda kulübümüz lehine oluşan algının değişmesine yönelik bir çalışmadır. Günümüze kadar uzanan şike davası sürecinde, gerek Türk Ceza Yargısı, gerekse sportif yargılamadan tertemiz çıkan kulübümüz, algı değiştirme cambazlarının bu çabasından da yara almadan çıkacaktır. Unutulmasın ki, hiçbir çaba şike mücadelesinden bizi vazgeçiremeyecektir.”

"SADECE BİRAZ UYKUSUZ KALIRIZ"

Trabzonspor’a soruşturma başlatılması, kulübün hukuk kurulu üyelerini adeta çıldırttı. Hukuk Kurulu Üyesi Atilla Dilaver, soruşturma hakkında hiçbir endişe duymadığını belirterek, “TFF bizim argümanlarımızı Fenerbahçe’ye vererek bu soruşturmaya neden olmuştur. Bizi şikayetle suçlayanlar bugün ne diyecek? Soruşturmanın ciddiyetini şuradan anlayabilirsiniz; tebligat az önce yapıldı ve 17 Temmuz’da karara bağlanacak. Oysa Fenerbahçe ve TFF’ye 20 günlük savunma hazırlama süresi verilmişti ve TFF 2 Temmuz’a kadar süre uzatımı almıştı. Dert ettiğimiz; HSYK müracaatı ve mahkemeye itiraz için çalışırken bir de UEFA’ya savunma yollamak zorunda kalmamız, biraz uykusuz kalacağımızdır. Soruşturma ile ilgili hiçbir endişemiz yoktur” dedi. Bir diğer hukuk kurulu üyesi Nusret Yılmaz ise yaptığı yorumda “Boğazına kadar girdiği şike gayyasında dibe çökerken başkasını da beraberinde götürme çabaları. Son, lakin beyhude çırpınışlardır” ifadelerini kullandı.

"KAÇMAYCAĞIZ"

Trabzonspor’un ligden çekilip çekilmeyeceği konusuna başkan yardımcısı Ali Uzunay son noktayı koydu. Uzunay, ligden çekilmelerinin söz konusu dahi olmadığını belirterek, “Bugünlerde ‘Trabzonspor ligden çekilecek, çekilsin’ diye bir takım söylentiler dolaşıyor. Peki bunu isteyenler hiç düşündünüz mü Trabzonspor ligden çekilirse ne kazanır ne kaybeder? Bunu düşünmeden ezbere konuşmak kolaydır. Trabzonspor halka açık bir şirkettir ve hisseleri borsada işlem görmektedir. Sponsorluk anlaşması yaptığımız onlarca şirket var. Bu tür iddiaları ortaya atanlar Trabzonspor üzerinde kumar oynadıklarının farkında değiller. Asıl soru şu Trabzonspor neden ligden çekilecekmiş? Ligden çekilmesi gerekenler belliyken haklı olduğumuz davada mücadeleyi bırakıp, kolay olan yolu seçeceğidir! Böyle bir şey olabilir mi? Bu Trabzonspor yönetiminin değil, tüm camianın alabileceği bir karardır. Biz kolay yolu seçip kaçmayı düşünmeyeceğiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir