Trabzonspor Olağanüstü Kongresi başladı

Trabzonspor'un Olağanüstü Genel Kurulu başladı. 26 Mayıs'ta yapılacak olan seçimle tamamlanacak genel kurulda Emre Aksoy, Hakan Kulaçoğlu, İbrahim Hacıosmanoğlu, Metin Atasoy ve Muharrem Usta yarışacak.

Trabzonspor Olağanüstü Kongresi başladı19 Mayıs Kapalı Spor Salonunda başlayan bugün ve yarın devam edecek olan 67'inci Olağanüstü Genel Kurul'da Trabzonspor 15'inci başkanını seçecek. 26 Mayıs'ta yapılacak olan seçimli genel kurul'da ise 6 bin 920 üyenin oy verme hakkı bulunuyor. Genel Kurulun Divan Başkanlığını ise Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Suat Hacisalihoğlu yapıyor. İlk konuşmayı yapan Kulüp Genel Müdürü Sinan Zengin, kulüp idari ve mali tablo hakkında genel kurul üyelerini bilgilendirdi.

TRABZONSPOR'DA BUGÜNE KADAR 14 BAŞKAN GÖREV ALDI

Trabzonspor, genel kurulda tarihindeki 15'inci başkanını seçecek. Bordo-mavili kulüpte bugüne kadar 14 başkan görev aldı.

Görev alan başkanların isimleri ise şöyle; Ali Osman Ulusoy, Rıfat Dedeoğlu, Suat Oyman, Salih Erdem, Şamil Ekinci, Ahmet Celal Ataman, Mustafa Günaydın, Mehmet Ali Yılmaz, Mazhar Afacan, Faruk Nafiz Özak, Özkan Sümer, Atay Aktuğ, Nuri Albayrak ve Sadri Şener başkan olarak görev yapmıştı. Genel kurulda, Karadeniz kulübünün 43'üncü yönetim kurulu göreve gelecek.

67'İNCİ GENEL KURUL OLACAK

1967'de kurulan Trabzonspor 46 yıllık tarihinde 67'inci genel kurulu yapılacak. Bordo-mavililerde bugüne dek 70 genel kurul çağrısı yapılırken, seçimli olan 3 genel kurul iptal edildi. 43 Olağan Genel Kurul gerçekleştirilirken, hafta sonundaki genel kurul Karadeniz kulübünün 24'üncü olağanüstü genel kurulu olacak.

GÜNDEM

Trabzonspor Olağanüstü Genel Kurulu'nun ilk gününde Genel Kurul Divanın oluşturulması, Gündemini genel kurula sunulması, yönetim kurulu idari ve mali raporlarının okunup görüşülmesi, denetleme kurulunun raporlarının okunup görüşülmesi, yönetim kurulu raporlarının ibrası, tüzüğün 68. maddesinde dayalı geçici bir maddenin edilmesi ve dilek ve temennilerin sunulmasıyla ilk gün son bulacak.

2. GÜN

Başkan ve başkan adaylarının konuşması, başkan yönetim kurulu, denetleme kurulu ve diğer kulların asil ve yedek üyelerinin seçimi ile son bulacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *